kandydatów

Etat Starszy Specjalista ds. Patentów

Firma: POLPHARMA S.A. miejsce pracy: Warszawa

JESTEŚMY DRUŻYNĄ POLPHARMYOdważnie wybiegamy w przyszłość, co sprawia, że jesteśmy czołowym zawodnikiem w obszarze farmacji. Nasz cel - dbanie o zdrowie - realizujemy dzięki wspólnemu działaniu wszystkich naszych zespołów od Produkcji po Sprzedaż. Możesz zostać częścią jednego z nich.
Szukamy osoby na stanowisko:
Starszy Specjalista ds. Patentów
Miejsce pracy: Warszawa
Twój zakres obowiązków:
  • Ocena patentowa projektów farmaceutycznych pod kątem FTO i zdolności patentowej
  • Przeprowadzanie poszukiwań i przygotowywanie raportów patentowych
  • Współpraca z działami badań i rozwoju, prawnym, pozyskiwania licencji, sprzedaży
  • Przygotowywanie opinii dotyczących ważności patentów i SPC
  • Współpraca z zewnętrznymi ekspertami w zakresie sporów patentowych
  • Przygotowywanie i procedowanie zgłoszeń patentowych, również we współpracy z zagranicznymi pełnomocnikami
Oferujemy:
  • Umowa o pracę
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta Multisport
  • Szkolenia i rozwój kompetencji zawodowych
  • Paczki świąteczne dla dzieci
  • Jeden dodatkowy dzień wolny
  • Program emerytalny
Nasze wymagania:
  • Uprawnienia polskiego lub europejskiego rzecznika patentowego - lub jesteś w trakcie nabywania takich uprawnień
  • Wykształcenie wyższe chemiczne
  • Doświadczenie w zakresie przygotowywania oceny patentowej oraz identyfikacji wypracowanej własności przemysłowej
  • Doświadczenie w przygotowywaniu i procedowaniu zgłoszeń patentowych
  • Biegła znajomość języka angielskiego, zarówno w mowie i w piśmie
  • Biegła znajomość pakietu MS Office (zwłaszcza: Excel, Word, PowerPoint)
  • Zdolności organizacyjne i komunikacyjne, a także samodzielność, rzetelność, czy dbałość o szczegóły
  • Lubisz pracować w zespole i wspierać kolegów
Mile widziane także:
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie w pracy w dziale R&D firmy farmaceutycznej
Jak wygląda proces rekrutacji?
  • Wysłanie CV
  • Krótka rozmowa telefoniczna
  • Spotkanie
  • Decyzja o zatrudnieniu
Pozostańmy w kontakcie
Zachęcamy do śledzenia zakładki polpharma/praca
i naszych profili w mediach społecznościowych.
www.instagram.com/team_polpharma
www.linkedin/company/polpharma