kandydatów

Etat Kierownik Zespołu Rozwoju i Innowacji

Firma: Instytut Badań Edukacyjnych miejsce pracy: Warszawa

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. W Instytucie pracuje ponad 400 osób zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie. Zatrudniamy socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów i politologów. Nasi pracownicy to w większości wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe obejmujące prace badawcze oraz wdrożeniowe, współpracę z partnerami społecznymi, w tym z biznesem, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, marketingowych organizacjach badania rynku i opinii oraz organizacjach pozarządowych.

Obecnie, z uwagi na rozwój Instytutu Badań Edukacyjnych poszukujemy osoby na stanowisko:

Kierownik Zespołu Rozwoju i Innowacji
Miejsce pracy: Warszawa

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za kierowanie Zespołem Rozwoju i Innowacji, którego celem jest rozwijanie działalności Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE) przez pozyskiwanie nowych projektów krajowych i międzynarodowych, w tym prace na rzecz przygotowywania wniosków o dofinansowanie/granty, ofert konkursowych oraz przetargowych, a także współpraca z krajowymi i zagranicznymi partnerami instytucjonalnymi i indywidualnymi ekspertami.

Główne obowiązki:

  • kierowanie  Zespołem Rozwoju i Innowacji przez:
    • wyznaczanie celów krótko i długoterminowych członkom Zespołu,
    • przydzielanie zadań oraz monitorowanie i bieżąca ocena ich realizacji,
    • nadzorowanie jakości działań i rezultatów prac realizowanych przez członków Zespołu,tj. opracowanych wniosków, ofert, harmonogramów, budżetów oraz komunikacji z pracownikami i partnerami zewnętrznymi,
  • opracowywanie we współpracy z Kierownictwem IBE planów działania w obszarze rozwijania nowych projektów krajowych i międzynarodowych przez Instytut, w tym w kontekście dywersyfikowania źródeł dochodów IBE;
  • poszukiwanie pomysłów oraz partnerów do nowych projektów dla IBE przez:
    • monitorowanie i analizowanie dokumentacji ogłaszanych konkursów i przetargów,
    • przygotowywanie oceny potencjalnych możliwości projektowych, w tym dokonywanie analizy rentowności i wykonalności,
    • przygotowanie wniosków o dofinansowanie, granty oraz ofert konkursowych  i przetargowych zgodnie z zasadami danego programu, konkursu lub przetargu oraz ustaleniami z kierownictwem Instytutu;
  • reprezentowanie IBE na konferencjach, seminariach  i spotkaniach zewnętrznych, nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi partnerami;
  • koordynowanie współpracy z pracownikami IBE w obszarze rozwijania projektów, m.in.  w zakresie:
    • informowania o działaniach Zespołu, informowania o możliwościach projektowych i aktualnie dostępnych źródłach finansowania,
    • angażowania pracowników w pozyskiwanie nowych projektów,
    • konsultowania z pracownikami działań związanych z rozwijaniem projektów w tym realizowanych przez ministerstwa w celu zapewnienia ich wzajemnej spójności i komplementarności.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe;
  • studia podyplomowe/certyfikaty w zakresie zarządzania projektami;
  • kompetencje kierownicze poparte co najmniej 3-letnim doświadczaniem w kierowaniu
    lub koordynowaniu podległym zespołem bądź zespołami ekspertów;
  • co najmniej 3-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu, ocenianiu lub rozliczaniu projektów krajowych i/lub międzynarodowych (preferowane doświadczenie w obszarze edukacji i nauki);
  • umiejętność planowania procesu przygotowania oferty konkursowej/przetargowej oraz wniosku o dofinansowanie/grant wraz z budżetem projektów krajowych i/lub międzynarodowych;
  • znajomość krajowych i międzynarodowych programów i funduszy (np. Twinning, EuropeAid, Erasmus+, Horizon 2020, programy NCN i NCBiR, regionalne i krajowe programy operacyjne itp.) oraz zasad ich realizacji;
  • dojrzałość w relacjach, postawa koncyliacyjna, kompetencje dyplomatyczne i negocjacyjne;
  • wysoko rozwinięte kompetencje interpersonalne, łatwość w nawiązywaniu współpracy  i prowadzeniu bieżącej komunikacji;
  • proaktywność i umiejętność szukania rozwiązań;
  • wiedza z obszaru edukacji i rynku pracy oraz gotowość do jej rozwijania;
  • znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym w mowie i piśmie -poziom B2/C1;
  • bardzo dobra organizacja pracy, systematyczność i terminowość;
  • umiejętność strategicznego i analitycznego myślenia;
  • łatwość w pisaniu tekstów i formułowaniu argumentów;
  • bardzo dobra znajomość obsługi Pakietu MS Office.
Dodatkowy atut:
  • doświadczenie w pracy w firmach konsultingowych i instytucjach publicznych, szczególnie pozyskujących i/lub zarządzających funduszami np. krajowymi i unijnymi;
  • doświadczenie w obszarze komercjalizacji i dywersyfikowania źródeł dochodu.
Oferujemy:
  • pracę w instytucie badawczym o bogatym doświadczeniu realizującym liczne badania w obszarze edukacji i wdrażającym nowoczesne, cyfrowe rozwiązania wspierające edukację;
  • współpracę z najlepszymi badaczami i ekspertami w swoich dziedzinach;
  • pracę w otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą Zespole, który lubi swoją pracę;
  • elastyczność i samodzielność działania w odniesieniu do zakresu zadań;
  • pracę w lokalizacji z dobrą, miejską komunikacją;
  • parking pracowniczy;
  • pakiet benefitów, tj. ZFŚS, karta Medicover Sport;
  • możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego oraz prywatnej opieki medycznej na preferencyjnych warunkach.
Warunki zatrudnienia:
  • zatrudnienie na umowę o pracę;
  • wymiar etatu: 1.0;
  • system czasu pracy: podstawowy, z częściową pracą zdalną (3 dni w Instytucie, 2 dni zdalnie);
  • pierwsza umowa na okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas określony;
  • wynagrodzenie zasadnicze uzależnione od posiadanych kwalifikacji i kompetencji;
  • możliwość otrzymania nagród okresowych za wyniki i osiągnięcia.