Etat Starszy Specjalista ds. systemów komunikacji dyspozytorskiej (k/m)

Firma: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata / kandydatki na stanowisko:

Starszy Specjalista ds. systemów komunikacji dyspozytorskiej (k/m)

Miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna
Nr Ref.: DT/WT/SK/05/23

Podstawowy zakres obowiązków:

  • planowanie, projektowanie, nadzór nad wdrażaniem i utrzymaniem rozległych systemów komunikacji głosowej dyspozytorskiej przewodowej i/lub radiowej
  • analiza potrzeb użytkownika w zakresie usług systemów komunikacji głosowej
  • opracowywanie wymagań technicznych i funkcjonalnych systemów komunikacji głosowej dla realizacji procesu inwestycyjnego lub zakupu usług telekomunikacyjnych
  • prowadzenie procesu zakupowego usług telekomunikacyjnych: stacjonarnych, mobilnych, satelitarnych, weryfikacja SLA tych usług
  • prowadzenie prezentacji i szkoleń z zakresu systemów komunikacji,
  • prowadzenie uzgodnień z operatorami sieci energetycznych w Polsce i państw ościennych, jednostek wytwórczych i innych podmiotów w celu zestawienia i utrzymania kanałów komunikacji głosowej, uzgodnienia numeracji telefonicznej
  • koordynacja prac związanych z usuwaniem awarii systemów komunikacji głosowej oraz pracami planowymi
  • opiniowanie i zarządzanie dokumentacją techniczną systemów komunikacji głosowej wykorzystywanych w przedsiębiorstwie
  • udział w pracach zespołów związanych z realizacją procesu przed inwestycyjnego i realizacji inwestycji w zakresie telekomunikacji
  • udział w procesie standaryzacji wymagań technicznych dla systemów komunikacji głosowej wykorzystywanych w przedsiębiorstwie w oparciu o wiedzę ekspercką, normy i standardy techniczne, wytyczne producentów sprzętu

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne specjalność telekomunikacja
  • praktyczne doświadczenie zawodowe związane z projektowaniem lub wdrażaniem lub utrzymaniem rozległych systemów komunikacji głosowej klasy dyspozytorskiej wykorzystujących rozwiązania VoIP
  • znajomość problematyki związanej z bezpieczeństwem teleinformatycznym rozwiązań VoIP na styku sieci niezaufanych
  • umiejętność tworzenia i weryfikacji zaawansowanych dokumentów o charakterze raportów technicznych, analiz, dokumentacji technicznej
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • gotowość do przejęcia odpowiedzialności za realizowane działania
  • umiejętność współpracy w zespole
  • umiejętność rozwiązywania złożonych zagadnień technicznych
  • kreatywności i aktywność w podejmowaniu inicjatywy
  • ukierunkowanie na rozwiązywanie problemów
  • zdolność do samodzielnego określania priorytetów spośród powierzonych do realizacji zadań,
  • otwartość w wyrażaniu opinii
  • znajomość języka angielskiego w zakresie ustnej i pisemnej komunikacji w tematyce branży IT (poziom B2)
  • prawo jazdy kat. B

Mile widziane:

  • doświadczenie zawodowe lub hobby związane z komunikacją radiową
  • doświadczenie w pracy z systemami typu Network Inventory
  • ukończone szkolenie CCNA VOICE lub równoważny

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający czytelny system premiowy
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy
  • pakiet benefitów pozapłacowych, m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta multisport, dodatkowe świadczenia w ramach ZFŚS
  • dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka - 14 sierpnia