kandydatów

Etat Młodszy Bibliotekarz

Firma: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 8267793, z dnia 2023-05-22

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Biblioteka – Dział Udostępniania i Przechowywania Zbiorów

ogłasza konkurs na stanowisko:

Młodszy Bibliotekarz

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • Obsługa czytelników w wypożyczalni i czytelni.
  • Kształtowanie księgozbioru w wolnym dostępie.
  • Porządkowanie zbiorów magazynowych.
  • Porządkowanie zbiorów znajdujących się w obszarze wolnego dostępu.

Wymagania

  • Wyższe magisterskie w zakresie bibliotekoznawstwa lub informacji naukowej lub inne wyższe magisterskie.
  • Umiejętność przeszukiwania elektronicznych baz danych, katalogów tradycyjnych i elektronicznych własnych oraz innych bibliotek krajowych i zagranicznych.
  • Biegła obsługa komputera w środowisku Windows oraz pakietu biurowego MS Office.
  • Dobra znajomość języka angielskiego.
  • Bardzo dobra umiejętność organizacji pracy własnej, komunikatywność i umiejętność pracy w zespole, skrupulatność, rzetelność, wysoka kultura osobista.

Mile widziane:

  • Doświadczenie pracy w bibliotece naukowej.
  • Znajomość systemu bibliotecznego ALMA.
  • Znajomość systemu bibliotecznego KOHA.
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.
  • Znajomość formatu MARC 21.
  • Rekomendacje od poprzednich pracodawców.

Oferujemy

  • Pracę w wymiarze pełnego etatu.
  • Stabilne warunki zatrudnienia.
  • Pracę w dynamicznym zespole.
  • Możliwość stałego podwyższania kwalifikacji zawodowych.
  • Możliwość korzystania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.