kandydatów

Etat Radca prawny

Firma: Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca prawny
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 80949

Warunki pracy

  • Praca biurowa przy monitorze ekranowym w wymiarze powyżej 4 godzin dziennie

  • Narzędzia pracy: komputer i sprzęt biurowy

  • Budynek przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami

  • Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu

  • Praca w pokoju, który jest klimatyzowany

  • Zagrożenie korupcją

  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Opiniuje rozstrzygnięcia w postępowaniach administracyjnych oraz innych dokumentach przygotowanych przez pracowników Biura
  • Sporządza pozwy przeciwko członkom zarządu spółek z o.o. w zakresie dochodzenia należności Skarbu Państwa oraz reprezentuje Prezesa UKE przed sądami powszechnymi w tych sprawach
  • Opiniuje projekty dokumentów wewnętrznych (procedur, regulaminów) oraz zewnętrznych projektów aktów prawnych wpływających do Biura
  • Sporządza okresowe raporty i analizy z prowadzonych spraw, w szczególności dotyczących dochodzenia należności Skarbu Państwa (powództw przeciwko członkom zarządu sp. z o.o.)
  • Zapewnia bieżącą obsługę prawną Biura
  • Sporządza umowy cywilnoprawne, w tym również w języku angielskim, oraz opiniuje umowy cywilnoprawne przygotowywane przez pracowników Biura

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie świadczenia pomocy prawnej
  • Wpis na listę radców prawnych
  • Znajomość ustaw: Prawo telekomunikacyjne wraz z aktami wykonawczymi; Prawo upadłościowe; Prawo restrukturyzacyjne; Prawo zamówień publicznych; Kodeks postępowania administracyjnego; Kodeks postępowania cywilnego; Kodeks cywilny; Kodeks pracy; Kodeks spółek handlowych; Ordynacja podatkowa; o finansach publicznych; o postępowaniu egzekucyjnym w administracji; o służbie cywilnej; o wspieraniu i rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych
  • Umiejętność interpretacji przepisów i stosowania prawa w praktyce
  • Znajomość zagadnień dotyczących konfliktu interesów oraz przeciwdziałania korupcji
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Posiadanie kompetencji: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne, orientacja na klienta/interesanta
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe