kandydatów

Etat Inspektor

Firma: Kuratorium Oświaty w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Kurator Oświaty poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 81873

Warunki pracy

Do budynku Kuratorium przy Alejach Jerozolimskich 32 w Warszawie prowadzi jedno wejście znajdujące się w bramie. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy Urzędu. Budynek wielokondygnacyjny.  Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dostępny jest tylko korytarz na parterze (możliwość skorzystania z platformy przyschodowej). W budynku znajduje się winda nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Toaleta dla interesantów znajduje się na 1 piętrze budynku. Toaleta jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu, po lewej stronie, na szybie drzwi umieszczona jest naklejka z nazwą instytucji, napisana w alfabecie Braille'a. Po prawej stronie znajduje się przycisk dzwonka przeznaczonego dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Do korytarza na parterze prowadzą schody, które można pokonać za pomocą platformy przyschodowej. Posiada ona wymiary 1 m x 1,15 m i nie jest zautomatyzowana – wymaga pomocy drugiej osoby. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Przed wejściem do sekretariatów Kuratorów i Dyrektorów wydziałów umieszczone są tabliczki informacyjne w alfabecie Braille'a. Ze względu na lokalizację siedziby Kuratorium Oświaty w Warszawie (ścisłe centrum), Urząd nie posiada parkingu ogólnodostępnego. Istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym, po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Kuratorium. Praca wymaga przemieszczania się między kondygnacjami budynku. Praca w pomieszczeniach biurowych wieloosobowych, przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin.

Zakres zadań

  • obsługuje sekretariat Mazowieckich Wicekuratorów Oświaty,
  • prowadzi kalendarz spotkań Mazowieckich Wicekuratorów Oświaty oraz wykaz przyjęć interesantów i pracowników w sprawach skarg i wniosków,
  • udziela informacji interesantom, a w razie potrzeby kieruje ich do właściwych komórek organizacyjnych lub stanowisk pracy,
  • postępuje z dokumentacją zgodnie z zasadami dot. obiegu dokumentów obowiązującymi w Kuratorium, w tym przekazuje Mazowieckim Wicekuratorom Oświaty korespondencję do dekretacji i podpisu (za pośrednictwem systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją i w sposób tradycyjny),
  • opatruje pieczęcią urzędową lub pieczęcią Mazowieckich Wicekuratorów Oświaty odpowiednie dokumenty oraz właściwie przechowuje i udostępnia pieczęcie urzędowe.;
  • współpracuje z pracownikami kancelarii, w szczególności w okresie, gdy Mazowiecki Wicekurator Oświaty nie pełni obowiązków służbowych w siedzibie Kuratorium,
  • obsługuje interesantów, ewidencjonuje korespondencję,
  • prowadzi dokumentację i przekazuje do archiwum zakładowego zgodnie z instrukcją kancelaryjną, rzeczowym wykazem akt oraz instrukcją w sprawie organizacji i zakresu działania archiwum zakładowego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • doświadczenie zawodowe: w zakresie obsługi sekretariatu,
  • znajomość rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych, rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych,
  • biegła znajomość obsługi komputera, Internetu, znajomość oprogramowań biurowych typu Microsoft Office; umiejętność posługiwania się urządzeniami biurowymi (fax, kopiarka, skaner, drukarka).
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym;
  • znajomość systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją autorstwa Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku;
  • wysoka kultura osobista;
  • samodzielność i dobra organizacja pracy;
  • komunikatywność;
  • systematyczność;
  • pogodne usposobienie.