kandydatów

Etat Specjalista badawczo-techniczny

Firma: Uniwersytet Warszawski miejsce pracy: Warszawa

ul. Pasteura 5, 02-093 Warszawa

Specjalista badawczo-techniczny
Nr ref.: UW/IDUB/2021/56

Uniwersytet Warszawski w związku z realizacją programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" poszukuje doktora nauk technicznych z praktyką popartą udziałem w kampaniach pomiarowych i systematycznej obsługi i utrzymania aparatury pomiarowej do pracy na stanowisku specjalisty badawczo-technicznego.

STANOWISKO: specjalista badawczo-techniczny

FORMA ZATRUDNIENIA: umowa o pracę na czas określony

WYMIAR ETATU: pełen etat

LICZBA STANOWISK: 1

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 15 listopada 2021 lub najbliższy możliwy termin

Okres zatrudnienia: pierwsze zatrudnienie na 18 miesięcy z możliwością przedłużenia

Opis Programu i Działania

„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" to program ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki, który umożliwia Uniwersytetowi Warszawskiemu podniesienie poziomu jakości działalności naukowej, jakości kształcenia oraz w konsekwencji międzynarodowej rozpoznawalności uczelni.

Zrekrutowana osoba będzie wykonywała obowiązki w działaniu I.4.2 „Fundusz odnawiania i rozwoju infrastruktury badawczej – zatrudnienie techników/operatorów infrastruktury badawczej".

W ramach zadania zatrudniani będą pracownicy badawczo- techniczni o wysokich kwalifikacjach. Ich podstawową rolą będzie obsługa i nadzór nad zaawansowaną aparaturą, co umożliwi sprawne wykonanie niezbędnych analiz i planowanie wykorzystania danej aparatury w kolejnych projektach grantowych.

Zakres obowiązków

  • organizowanie codziennej pracy laboratoriów Zakładu Fizyki Atmosfery (ZFA) w Instytucie Geofizyki, Wydział Fizyki UW, opieka nad powierzonym sprzętem laboratoryjnym i pomiarowym, inicjatywa w zakresie rozszerzenia i uzupełnienie wyposażenia laboratorium,
  • prowadzenie prac badawczych i rozwojowych nad aparaturą, przyrządami i systemami pomiarowymi rozwijanymi w ZFA,
  • pomoc techniczna w trakcie pomiarów laboratoryjnych i polowych wykonywanych w ZFA,
  • pomoc techniczna w montażu i integracji nowego sprzętu pomiarowego,
  • pomoc w utrzymaniu sprzętu pomiarowego w sprawności,
  • weryfikacja i przetwarzanie danych pomiarowych,
  • współpraca w prowadzeniu bazy danych z wynikami pomiarów,
  • przygotowanie i przeprowadzanie co najmniej jednego ogólnodostępnego webinarium lub seminarium lub szkolenia na temat działania laboratoriów ZFA, asystowanie oraz nadzorowanie użytkowników w pracy laboratoryjnej,
  • przygotowanie opisu zastosowań i dostępności infrastruktury, który zostanie udostępniony społeczności UW oraz interesariuszom zewnętrznym.

Profil kandydata, wymagania, kwalifikacje

Wymagania konieczne:

  • uprawnienia do pracy na wysokości do 3 m i gotowość wykonywana pomiarów na otwartym powietrzu;
  • co najmniej dwuletnie doświadczenie (zarówno teoretyczne jak i praktyczne) w dziedzinie technik wykorzystywanych w laboratoriach ZFA (techniki lidarowe, techniki foto- i radiometryczne, pomiary hydrodynamiczne, przyrządy do pomiarów z pokładu samolotu);
  • silna motywacja do rozszerzenia kompetencji w zakresie prac laboratoriów ZFA;
  • umiejętność rozwiązywania problemów oraz duża dbałość o szczegóły;
  • umiejętności pracy z naukowcami na wszystkich poziomach;
  • umiejętność radzenia sobie z trudnymi zadaniami w szybko zmieniającym się środowisku;
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Dodatkowe atuty:

  • wcześniejsze doświadczenie w jednostkach zarządzających aparaturą naukowo-badawczą wykorzystywanej przez wielu użytkowników.

Wymagane dokumenty

Obowiązkowe:

  • CV,
  • list motywacyjny (wraz z określeniem przybliżonej daty ewentualnego podjęcia pracy na UW),
  • referencje od co najmniej dwóch osób. Opinie są poufne i powinny być przesłane przez opiniodawców bezpośrednio na adres babinski@fuw.edu.pl
  • podpisane oświadczenie (skan) o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (załącznik do niniejszego ogłoszenia).

Oferujemy

  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do prezentowanych umiejętności oraz doświadczenia,
  • stabilne zatrudnienie na Uniwersytecie Warszawskim na podstawie umowy o pracę.

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

treść informacji