kandydatów

Etat Specjalista badawczo-techniczny

Firma: Uniwersytet Warszawski miejsce pracy: Warszawa

Specjalista badawczo-techniczny
Nr ref.: UW/IDUB/2021/59

Uniwersytet Warszawski w związku z realizacją programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" poszukuje osoby do pracy na stanowisku specjalisty badawczo-technicznego w celuobsługi teleskopów Obserwatorium Astronomicznego.

STANOWISKO: specjalista badawczo-techniczny

FORMA ZATRUDNIENIA: umowa o pracę na czas określony

WYMIAR ETATU: pełen etat

LICZBA STANOWISK: 1

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 1 grudnia 2021 lub najbliższy możliwy termin

Okres zatrudnienia: pierwsze zatrudnienie na 18 miesięcy z możliwością przedłużenia

Opis Programu i Działania

„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" to program ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki, który umożliwia Uniwersytetowi Warszawskiemu podniesienie poziomu jakości działalności naukowej, jakości kształcenia oraz w konsekwencji międzynarodowej rozpoznawalności uczelni.

Zrekrutowana osoba będzie wykonywała obowiązki w działaniu I.4.2 „Fundusz odnawiania i rozwoju infrastruktury badawczej – zatrudnienie techników/operatorów infrastruktury badawczej".

W ramach zadania zatrudniani będą pracownicy badawczo- techniczni o wysokich kwalifikacjach. Ich podstawową rolą będzie obsługa i nadzór nad zaawansowaną aparaturą, co umożliwi sprawne wykonanie niezbędnych analiz i planowanie wykorzystania danej aparatury w kolejnych projektach grantowych.

Zakres obowiązków

  • bieżąca obsługa techniczna teleskopu w Ostrowiku obejmująca w szczególności: mechanikę teleskopu, kopuł, kamerę CCD, filtry,
  • obsługa techniczna teleskopu warszawskiego obserwatorium w Las Campanas w Chile obejmująca w szczególności: mechanikę teleskopu, kopuł, kamerę CCD, filtry,
  • przygotowanie i przeprowadzenie co najmniej jednego ogólnodostępnego webinarium lub seminarium na temat technik wykorzystywanych w nadzorowanych obserwatoriach,
  • przygotowanie opisu zastosowań i dostępności wytworzonej i nadzorowanej infrastruktury, który zostanie udostępniony społeczności UW oraz interesariuszom zewnętrznym.

Profil kandydata, wymagania, kwalifikacje

Wymagania konieczne:

  • doświadczenie pracy przy budowie i/lub obsłudze instrumentów doświadczalnych w astronomii lub naukach pokrewnych,
  • gotowość do udziału w wyjazdowych sesjach obsługi inżynieryjnej teleskopu warszawskiego w obserwatorium Las Campanas w Chile,
  • dobra znajomością języka angielskiego,
  • oczekiwana jest gotowość do współpracy ze studentami, doktorantami i pracownikami Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, a także użytkownikami zewnętrznymi.

Wymagania pożądane:

  • doświadczenie pracy przy instrumentach przeznaczonych do analizy promieniowania optycznego (zakres widzialny i bliska podczerwień),
  • umiejętność obsługi komputera w systemie Linux,
  • praktyczna znajomość podstaw elektroniki,
  • praktyczne umiejętności w zakresie mechanicznej obróbki metali.

Wymagane dokumenty

Obowiązkowe:

  • CV,
  • list motywacyjny (wraz z określeniem przybliżonej daty ewentualnego podjęcia pracy na UW),
  • referencje od co najmniej dwóch osób,
  • podpisane oświadczenie (skan) o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (załącznik do niniejszego ogłoszenia).

Oferujemy

  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do prezentowanych umiejętności oraz doświadczenia,
  • stabilne zatrudnienie na Uniwersytecie Warszawskim na podstawie umowy o pracę.

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

treść informacji