Etat Asystent / Asystentka do Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej

Firma: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 5989356, z dnia 2021-11-10

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej poszukuje osoby na stanowisko

Asystent / Asystentka do Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: Praca – asystent/ka DEGE

Opis stanowiska

Poszukujemy osoby, która od listopada / grudnia 2021 r. dołączy do Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej CEO. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie miała możliwość współtworzyć ogólnopolskie projekty edukacyjne kierowane do nauczycieli i nauczycielek oraz młodzieży. Obecnie w ramach obszaru programowego „Odpowiadaj na globalne wyzwania” realizujemy dwa programy: „Globalna szkoła” (ze ścieżkami „Razem dla klimatu” oraz „Razem o migracjach”) i „Ekologiczna szkoła”. Informacje na temat naszych działań można znaleźć na stronie: https://globalna.ceo.org.pl/.

Zakres odpowiedzialności:

  • wyszukiwanie informacji dotyczących m.in. tematyki globalnej (klimat, równość płci, migracje, Cele Zrównoważonego Rozwoju itp.);
  • wsparcie procesu tworzenia i publikowania materiałów edukacyjnych;
  • przenoszenie materiałów na nową stronę internetową;
  • aktualizacja i redagowanie treści na stronie www;
  • tłumaczenie krótkich tekstów z języka angielskiego;
  • rekrutacja uczestników i uczestniczek projektów i działań;
  • organizacja spotkań i szkoleń – w wersji stacjonarnej i online, w tym webinariów;
  • opracowywanie tekstów informacyjnych, przygotowywanie prezentacji;
  • wsparcie koordynatorek w bieżącej realizacji projektów;
  • aktywne uczestnictwo w działaniach realizowanych przez zespół CEO.

Wymagania

Oczekujemy:

  • zainteresowania edukacją globalną, ekologiczną, na rzecz zrównoważonego rozwoju, antydyskryminacyjną;
  • bardzo dobrej organizacji własnej pracy i rzetelności;
  • umiejętności pisania i redagowania krótkich tekstów informacyjnych, promocyjnych;
  • chęci zdobywania doświadczenia w koordynacji projektów;
  • znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie B2;
  • mile widziane doświadczenie we współpracy ze szkołami lub organizacjami pozarządowymi.

Oferujemy

  • pracę w organizacji non profit o wieloletnim doświadczeniu, stabilnej i ugruntowanej pozycji w oświacie i ogólnopolskim zasięgu prowadzonych działań;
  • zatrudnienie na umowę o pracę, umowę zlecenie lub w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej w wymiarze od 1/2 do 1 etatu zależnie od ustaleń i ostatecznego zakresu obowiązków;
  • zatrudnienie do końca 2022 roku z możliwością przedłużenia;
  • pracę w trybie hybrydowym, elastyczną czasowo, z możliwością pracy z biura znajdującego się w Śródmieściu Warszawy;
  • ciekawe wyzwania, możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia w pracy projektowej;
  • pracę w zaangażowanym i ambitnym zespole nastawionym na współpracę;
  • możliwość zrealizowania praktyk studenckich lub stażu (opcjonalnie).