kandydatów

Etat Specjalista badawczo-techniczny

Firma: Uniwersytet Warszawski miejsce pracy: Warszawa

Specjalista badawczo-techniczny
Nr ref.: UW/IDUB/2021/77

Uniwersytet Warszawski w związku z realizacją programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" poszukuje specjalisty badawczo-technicznego w celu obsługi urządzenia do epitaksji z fazy gazowej (MOVPE) na Wydziale Fizyki.

STANOWISKO: specjalista badawczo-techniczny

FORMA ZATRUDNIENIA: umowa o pracę na czas określony

WYMIAR ETATU: pełen etat

LICZBA STANOWISK: 1

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 15 stycznia 2022 lub najbliższy możliwy termin

Okres zatrudnienia: pierwsze zatrudnienie na 18 miesięcy z możliwością przedłużenia

Opis Programu i Działania

„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" to program ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki, który umożliwia Uniwersytetowi Warszawskiemu podniesienie poziomu jakości działalności naukowej, jakości kształcenia oraz w konsekwencji międzynarodowej rozpoznawalności uczelni.

Zrekrutowana osoba będzie wykonywała obowiązki w działaniu I.4.2 „Fundusz odnawiania i rozwoju infrastruktury badawczej – zatrudnienie techników/operatorów infrastruktury badawczej".

W ramach zadania zatrudniani będą pracownicy badawczo- techniczni o wysokich kwalifikacjach. Ich podstawową rolą będzie obsługa i nadzór nad zaawansowaną aparaturą, co umożliwi sprawne wykonanie niezbędnych analiz i planowanie wykorzystania danej aparatury w kolejnych projektach grantowych.

Zakres obowiązków

  • codzienna obsługa i konserwacja MOVPE, zapewniająca optymalne działanie urządzenia, w szczególności oczyszczalników, scrubbera, instalacji gazowej oraz metaloorganicznej;
  • obsługa urządzeń pomocniczych do charakteryzacji w szczególności skaningowego mikroskopu elektronowego,
  • organizowanie codziennej pracy laboratorium MOVPE oraz wsparcie pozostałych laboratoriów epitaksjalnych, zamawianie materiałów eksploatacyjnych, prowadzenie dokumentacji, sporządzanie raportów oraz wykonywanie innych czynności zgodnie z przydzielonymi zadaniami;
  • opracowywanie oraz wdrażanie skutecznych strategii przygotowania próbek i zbierania danych;
  • udział w opracowywaniu i wdrażaniu nowych metod/technik związanych ze wzrostem struktur epitaksjalnych, w szczególności azotkowych oraz innych materiałów z grupy III-V, w tym BN, GaN, AlN, InGaN;
  • przygotowanie i przeprowadzenie co najmniej jednego ogólnodostępnego webinarium lub seminarium na temat technik wykorzystywanych w Pracowni;
  • przygotowanie opisu zastosowań i dostępności wytworzonej i nadzorowanej infrastruktury, który zostanie udostępniony społeczności UW oraz interesariuszom zewnętrznym.

Profil kandydata, wymagania, kwalifikacje

Wymagania konieczne:

  • co najmniej tytuł zawodowy magistra z dziedziny inżynierii materiałowej, inżynierii nanostruktur, fizyki lub kierunków pokrewnych;
  • co najmniej dwuletnie doświadczenie praktyczne w dziedzinie wzrostu struktur epitaksjalnych azotków;
  • co najmniej dwuletnie doświadczenie w obsłudze skaningowego mikroskopu elektronowego do charakteryzacji warstw epitaksjalnych i nanostruktur;
  • doświadczenie w przygotowaniu próbek do badań optycznych: w pomiarach absorpcji optycznej oraz spektroskopii ramanowskiej,
  • umiejętność obróbki zdjęć SEM oraz analizy widm optycznych (spektroskopia ramanowska, absorpcja optyczna);
  • silna motywacja do rozszerzenia kompetencji w zakresie wykorzystania technologii MOVPE do wzrostu struktur warstwowych,
  • umiejętność rozwiązywania problemów oraz duża dbałość o szczegóły;
  • umiejętności pracy ze studentami, doktorantami oraz pracownikami naukowymi na wszystkich poziomach;
  • umiejętność radzenia sobie z trudnymi zadaniami w szybko zmieniającym się środowisku;
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie co najmniej na poziomie biegłości językowej B2.

Dodatkowe atuty:

  • wcześniejsze doświadczenie w jednostkach zarządzających aparaturą naukowo-badawczą wykorzystywanej przez wielu użytkowników.

Wymagane dokumenty

Obowiązkowe:

  • CV,
  • list motywacyjny (wraz z określeniem przybliżonej daty ewentualnego podjęcia pracy na UW),
  • referencje od co najmniej dwóch osób. Opinie są poufne i powinny być przesłane przez opiniodawców bezpośrednio na adres babinski@fuw.edu.pl;
  • podpisane oświadczenie (skan) o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (załącznik do niniejszego ogłoszenia).

Oferujemy

  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do prezentowanych umiejętności oraz doświadczenia,
  • stabilne zatrudnienie na Uniwersytecie Warszawskim na podstawie umowy o pracę.

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

treść informacji