kandydatów

Etat Starszy specjalista ds. badań marketingowych

Firma: Centrum Nauki Kopernik miejsce pracy: Warszawa

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

poszukuje do pracy na stanowisko:

Starszy specjalista ds. badań marketingowych
Warszawa

Do Działu Promocji i Komunikacji (PiK) poszukujemy osoby odpowiedzialnej za projektowanie i realizację lub zlecanie realizacji badań ilościowych, jakościowych oraz wizerunkowych, która wesprze nas w poznawaniu publiczności korzystającej z oferty programowej Kopernika.

W PiK powstała „strategia rozwoju publiczności”, która określa cele frekwencyjne wobec poszczególnych grup odbiorców w poszczególnych okresach oraz środki, za pomocą których zamierzamy te cele osiągnąć. Poszukiwana osoba będzie współtworzyć tę strategię oraz współpracować przy jej okresowej weryfikacji i modyfikacji.

Twoje zadania:
  • planowanie badań i analiz marketingowych dotyczących:
    • postrzegania różnych elementów oferty programowej CNK (np. Festiwal Przemiany)
    • satysfakcji zwiedzających Wystawy i widzów Planetarium
    • satysfakcji uczestników Pikniku Naukowego oraz pomiar struktury demograficznej publiczności
    • motywacji różnych grup odbiorców do odwiedzania CNK (barier do nie odwiedzania) oraz innych, np. testy użyteczności nowej www sprzedażowej, opiniowanie propozycji Key Visualu, opracowanie ankiety ewaluacyjnej do wydarzenia, stworzenie treści badania dot. uczestnictwa w kulturze po pandemii, przygotowanie ankiety dot. skłonności do powrotu do CNK
  • opracowywanie planów badawczych do projektów marketingowych na podstawie założeń tworzonych przez dział w ramach strategii rozwoju publiczności;
  • realizacja badań o charakterze marketingowym, w tym:
    • samodzielne tworzenie narzędzi badawczych oraz weryfikacja narzędzi tworzonych przez zewnętrznych wykonawców badań
    • współpraca z wykonawcami badań i koordynacja ich działań, w tym m.in. przeprowadzanie procedur wyłaniających wykonawców badań, prowadzenie umów, nadzór nad realizacją zapisów umów, rozliczanie i zatwierdzanie prac zrealizowanych przez zatrudnionych ankieterów, badaczy, obserwatorów, agencje badawcze
    • tworzenie raportów i syntez, podsumowujących zrealizowane w dziale projekty badawcze
    • formułowanie rekomendacji dotyczących rozwijania projektów i wydarzeń w CNK
  • ewaluacja wydarzeń i projektów realizowanych przez CNK;
  • projektowanie systemów zbierania danych i ich porządkowania oraz archiwizacji;
  • analizowanie danych z badań, danych z systemu zakupu biletów oraz projektów marketingowych;
  • współpraca z innymi osobami w dziale PiK i w instytucji w przedsięwzięciach służących osiąganiu celów frekwencyjnych i marketingowych CNK;
  • systematyczne pogłębianie wiedzy dotyczącej badań z obszaru marketingu i vistor studies oraz nowoczesnych i oryginalnych metodologii ich prowadzenia;
  • współpraca z innymi instytucjami kultury w Warszawie, a także w Polsce i centrami nauki na świecie w celu wymiany wiedzy i doświadczeń oraz projektowania wspólnych badań.
Czego od Ciebie oczekujemy:
  • minimum 5-letniego doświadczenia w realizacji badań społecznych: doświadczenia w realizacji lub organizacji badań, w tym badań marketingowych i ewaluacyjnych;
  • wykształcenia wyższego z zakresu nauk społecznych (socjologia, psychologia społeczna, marketing, antropologia społeczna) lub pokrewnych;
  • znakomitej i udokumentowanej znajomości metod i technik badań ilościowych oraz jakościowych,
    w tym metod analizy danych pozyskiwanych ze źródeł internetowych (Google Analytics, Facebook, YouTube Studio, itp.);
  • znajomości obowiązujących na rynku badań rynku i opinii: kodeksów i standardów pracy, w tym standardów pracy ankieterów;
  • znajomości norm etycznych mających zastosowanie w badaniach społecznych;
  • umiejętności analitycznych / analitycznego podejście do problemów;
  • praktycznej umiejętność analizy danych z wykorzystaniem oprogramowania do analiz statystycznych (np. SPSS, R) i do analizy danych jakościowych (np. MaxQDA);
oraz
  • dobrej organizacji pracy własnej i skrupulatności;
  • umiejętności pracy pod presją czasu, w zmieniających się dynamicznie warunkach;
  • wysoko rozwiniętych umiejętności społecznych;
  • chęci uczenia się i przekazywania wiedzy;
  • znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 lub wyższym.
Dlaczego warto do nas dołączyć?
  • oferujemy umowę o pracę na pełen etat;
  • umożliwiamy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym w nowoczesnej instytucji kultury;
  • gwarantujemy wsparcie zespołu oraz możliwość rozwoju zawodowego;
  • zapewniamy benefity pracownicze (m.in. prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie karty multisport, świadczenia z ZFŚS).

W aplikacji prosimy o umieszczenie klauzuli: „Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki Kopernik moich danych osobowych w celach związanych z przeprowadzeniem procesu rekrutacyjnego. Zostałam/łem poinformowana/y, że administratorem danych osobowych jest Centrum Nauki Kopernik z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy 00-390) przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Oświadczam, iż jestem świadoma/y prawa do wglądu do swoich danych, prawa poprawiania danych oraz prawa do żądania usunięcia danych, a dane zostały podane dobrowolnie.”

Zgłoszenia bez załączonej powyższej klauzuli nie będą rozpatrywane.
Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane zgłoszenia.

1. Informujemy, ze administratorem podanych w zgłoszeniu rekrutacyjnym danych osobowych jest Centrum Nauki Kopernik z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy 00-390) przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 (dalej jako „CNK”).

2. Te dane osobowe, które zostały wymienione w Kodeksie Pracy, przetwarzamy na podstawie przepisów prawa. Podstawą przetwarzania pozostałych danych jest art. 6 ust. 1 lit. a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. tj. zgoda osoby, której dane dotyczą.

3. Dane zbierane są w celu realizacji danego procesu rekrutacyjnego, a w przypadku wyrażenia odrębnej zgody, także w celu realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez CNK.

4. Dane przetwarzane będą przez okres do 3 miesięcy od momentu zakończenia procesu rekrutacyjnego, a w przypadku wyrażenia odrębnej zgody na udział w przyszłych rekrutacjach prowadzonych przez CNK, przez okres 12 miesięcy od dnia przesłania zgłoszenia.

5. Informujemy, że podane w zgłoszeniu dane osobowe mogą być udostępniane podmiotom świadczącym usługi na rzecz CNK oraz podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa.

6. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.

7. Ponadto informujemy o przysługującym Pani/Panu prawie do cofnięcia w dowolnym momencie zgody na przetwarzanie danych, w formie pisemnej lub drogą elektroniczną na adres e-mail: rekrutacja@kopernik.org.pl co nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody.

8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne przy czym jest warunkiem niezbędnym do uczestniczenia w procesie rekrutacyjnym. W przypadku niepodania danych, nie będzie możliwy udział w prowadzonym przez CNK procesie rekrutacyjnym.

10. Decyzje dotyczące podanych w zgłoszeniu rekrutacyjnym danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany.

11. Kontakt z CNK, w tym z osobą realizująca w CNK obowiązki inspektora ochrony danych, możliwy jest w formie pisemnej na adres podany w pkt. 1 powyżej, lub w formie elektronicznej na adres e-mail: rekrutacja@kopernik.org.pl.

Więcej o Centrum Nauki Kopernik na www.kopernik.org.pl