kandydatów

Etat Księgowy / Księgowa

Firma: Viggen sp. z o.o. miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 6103155, z dnia 2021-11-29

Viggen sp. z o.o.

Historia Viggen Auto na rynku motoryzacyjnym sięga końca lat 90-tych. Od ponad dziesięciu lat Viggen Auto, jako autoryzowany dealer, zajmuje się sprzedażą oraz obsługą posprzedażową różnych marek, m.in: Jeep, Chrysler, Dodge, Lancia, Saab, dodatkowo: sprzedaż samochodów nowych i używanych oraz części i akcesoriów.

Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas obecności na warszawskim rynku motoryzacyjnym umożliwiło kompleksowy rozwój oferty w zakresie: sprzedaży samochodów (nowych i używanych), serwisu (usługi pogwarancyjne, programy dodatkowe) i usług finansowych (leasing, ubezpieczenia). Dodatkowym atutem jest wykonywanie napraw mechanicznych/blacharsko-lakierniczych w oparciu o najnowocześniejsze narzędzia i urządzenia diagnostyczne wiodących firm na rynku. Naszym celem jest zapewnienie Klientom, Partnerom Biznesowym i Pracownikom współpracy gwarantującej pewność i bezpieczeństwo.

Księgowy / Księgowa

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Opis stanowiska

  • Prowadzenie pełnej ewidencji księgowej Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz ustawy o rachunkowości;
  • Sporządzanie deklaracji i prowadzenie dokumentacji podatkowej (CIT, VAT,PIT, JPK, ZUS, GUS, )
  • Kontrola dokumentów księgowych i nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych;
  • Prowadzenie dokumentacji kadrowo - płacowej;
  • Prawidłowe i terminowe naliczanie wynagrodzeń pracowników z uwzględnieniem wszystkich składników listy płac;
  • Bieżące przygotowanie raportów na potrzeby zarządu;
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych (miesięcznych, kwartalnych, rocznych);
  • Sporządzanie raportów na potrzeby banków oraz instytucji zewnętrznych;
  • Nadzór merytoryczny nad dokumentami i prawidłowością zapisów;
  • Weryfikacja i kontrola płatności, nadzór nad płynnością finansową spółki;
  • Monitorowanie zmian przepisów z zakresu rachunkowości i podatków, prawa pracy oraz właściwe ich stosowanie;
  • Monitorowanie wszystkich księgowo-podatkowych aspektów działalności firmy oraz wsparcie w zakresie rozwiązań podatkowych.

Wymagania

  • Dobra znajomość polskiego prawa bilansowego, prawa podatkowego, prawa spółek handlowych oraz prawa pracy;
  • Wykształcenie średnie ekonomiczne lub wyższe (preferowane z obszaru rachunkowości);
  • Minimum 2 letnie doświadczenia na samodzielnym stanowisku księgowej / księgowego;
  • Znajomość programów Ms Office, Ms Excel;
  • Samodzielność, obowiązkowość i rzetelność w pracy.

Oferujemy

  • Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę;
  • Wynagrodzenie adekwatne do kompetencji zawodowych;
  • Przyjazne warunki i miłą atmosferę.