kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 88833

Warunki pracy

- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,

- kontakt z klientem zewnętrznym,

- praca w warunkach stresu,

- budynek dostosowany architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • ma następujące zadania:
  • Sporządzanie zapotrzebowania na środki pieniężne dysponenta III-go stopnia MS w formie papierowej i w programie TRZEOR zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz bieżąca analiza w zakresie prawidłowego planowania zapotrzebowań na środki pieniężne przez komórki organizacyjne MS.
  • Przygotowywanie harmonogramu realizacji podatków dysponenta III-go stopnia MS w formie papierowej i w programie TREZOR.
  • Współudział w zakresie planowania, zaangażowania i bieżącej kontroli nad realizacją prawidłowego wykonywania budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości, w tym dokonywanie zmian w planie finansowym.
  • Sprawdzenie i kontrola przedstawionych do realizacji dokumentów finansowo-księgowych w zakresie prawidłowego i zgodnego z obowiązującymi przepisami wewnętrznymi podpisania ich pod względem merytorycznym, sprawdzenie z zawartą umową i z klasyfikacją dochodów i wydatków budżetowych.
  • Kontrola przedstawionych do realizacji dokumentów finansowo-księgowych z planem finansowym przed przedstawieniem ich do zatwierdzenia w celu zapłaty.
  • Sporządzanie zestawienia wydatków dokonywanych kartami kredytowymi i przesyłanie informacji do Ministra Sprawiedliwości oraz KPRM.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze rachunkowości lub finansów
  • Znajomość ustawy o rachunkowości
  • Zorientowanie na osiąganie celów, doskonalenie zawodowe, identyfikacja z misją urzędu, pozytywne podejście do klienta, otwartość na zmiany, radzenie sobie z presją, umiejętność współpracy, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu finansów publicznych
  • Przeszkolenie z zakresu sprawozdawczości budżetowej
  • Przeszkolenie z zakresu rachunkowości