kandydatów

Etat Specjalista / Specjalistka ds. rekrutacji

Firma: Instytut Badań Edukacyjnych miejsce pracy: Warszawa

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy, systemem kwalifikacji oraz rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Zatrudnia blisko 280 osób: socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów, politologów zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie. Nasi eksperci posiadają bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące prace badawcze
oraz wdrożeniowe, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, agencjach badawczych oraz organizacjach pozarządowych, współpracę z partnerami społecznymi  i biznesem.

Obecnie, z uwagi na rozwój Instytutu Badań Edukacyjnych i zwiększającą się skalę działalności, pilnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Specjalista / Specjalistka ds. rekrutacji
Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: IBE/ZK-P/441/Specjalista ds. rekrutacji/1102/BIP

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za prowadzenie procesów rekrutacji i wspieranie działań w obszarze zarządzani zasobami ludzkimi w Instytucie Badań Edukacyjnych.

Główne obowiązki:

  • samodzielne prowadzenie procesów rekrutacyjnych zgodnie z ustaleniami z Pełnomocnikiem ds. zarządzania zasobami ludzkimi i Zespołem Kadr w zakresie:
    • przygotowania i publikowania ogłoszeń rekrutacyjnych na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) i portalach rekrutacyjnych oraz w mediach społecznościowych,
    • prowadzenia bazy dokumentów rekrutacyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu pracy i RODO,
    • prowadzenia prac Komisji rekrutacyjnych,
    • prowadzenia rozmów z kandydatami,
    • tworzenia protokołów oraz zestawień z prowadzonych procesów rekrutacyjnych,
    • dbania o pozytywny wizerunek Instytutu Badań Edukacyjnych wśród kandydatów biorących udział w procesie rekrutacji oraz współpracujących instytucjach,
    • wspierania kierowników w procesie wdrażania pracowników do pracy w Instytucie
  • współpraca z Pełnomocnikiem ds. zarządzania zasobami ludzkimi i Zespołem Kadr w obszarze:
    • planowania i realizacji wewnętrznych procesach i projektach dotyczących rozwoju pracowników Instytutu Badań Edukacyjnych,
    • koordynacji szkoleń w oparciu o przeprowadzoną analizę potrzeb szkoleniowych,
    • realizowanie działań w zakresie budowania marki pracodawcy (Employer branding),
  • wspieranie osób kierujących w zapewnieniu prawidłowego przepływu komunikacji w Instytucie,
  • wspieranie Zespołu Kadr w prowadzeniu niezbędnej dokumentacji w zakresie działań administracyjnych oraz pracowniczych zgodnych Kodeksem pracy
Wymagania wobec kandydatów i kandydatek:
  • wykształcenie wyższe - preferowana psychologia, socjologia lub inne nauki społeczne,
  • minimum 2-letnie dwuletnie doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji na stanowiska specjalistyczne, eksperckie i kierownicze,
  • mile widziane doświadczenie w pracy w instytutach badawczych lub naukowych,
  • praktyczna znajomość efektywnych metod pozyskiwania kandydatów,
  • umiejętność prowadzenia wywiadu behawioralnego,
  • kompetencje analityczne,
  • umiejętność pisania raportów i protokołów rekrutacyjnych,
  • inicjatywa, samodzielność oraz bardzo dobra organizacja pracy,
  • wysoki poziom kompetencji społecznych oraz kultury osobistej,
  • otwartość na wprowadzanie nowych rozwiązań, komunikatywność,
  • znajomość i stosowanie zasad Employer branding,
  • otwartość na rozwój kompetencji z obszaru zarządza potencjałem i talentami pracowników.
Oferujemy:
  • pracę w otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą zespole,
  • realizację rozwoju zawodowego w różnych obszarach,
  • pracę w instytucie badawczym o długiej tradycji i bogatym doświadczeniu,
  • pakiet benefitów, tj. karta OK System, ZFŚS,
  • możliwość skorzystania na preferencyjnych warunkach z ubezpieczenia grupowego oraz prywatnej opieki medycznej.
Warunki zatrudnienia:
  • zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 1 etatu,
  • podstawowy system czasu pracy; aktualnie praca w „trybie hybrydowym”.
  • wynagrodzenie zasadnicze: 6 000.00 - 6 500.00 zł brutto w zależności od kwalifikacji,
  • możliwość nagród okresowych za wyniki i osiągnięcia,
  • pierwsza umowa na 3-miesięczny okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas określony.