kandydatów

Etat Technik informatyk

Firma: Instytut Fizyki PAN miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 6608409, z dnia: 2022-02-28

Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk, al. Lotników 32/46, 02-668 Warszawa,
zatrudni osobę na stanowisko:

Technik informatyk
Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa
Zadania:
  • Naprawa i konserwacja systemów komputerowych;
  • Wsparcie techniczne użytkowników w zakresie funkcjonowania systemów informatycznych;
  • Konserwacja infrastruktury sieciowej.
  • Udział w postępowaniach przetargowych na sprzęt informatyczny w zakresie: tworzenie opisów przedmiotu zamówienia oraz techniczna ocena ofert.

Opis stanowiska:

  • Praca o zróżnicowanym charakterze w kilkuosobowym zespole. W zakresie czynności mieści się: wspomaganie informatyczne użytkowników, proste naprawy sprzętu komputerowego i sieciowego, instalowanie, konfigurowanie i konserwacja systemów operacyjnych i aplikacji na stacjach roboczych oraz konserwacja i drobne prace instalatorskie związane z siecią teleinformatyczną.
  • Wykonywane obowiązki wymagają interakcyjności oraz umiejętności pracy w zespole.
Wymagania:
  • Znajomości systemów operacyjnych Windows i Linux;
  • Znajomości sieci typu TCP/IP over Ethernet;
  • Znajomości popularnych aplikacji biurowych pod kątem użytkowania na stacjach roboczych;
  • Podstawowej wiedzy z zakresu budowy typowego sprzętu klasy PC i praktycznej umiejętności wykonania prostych napraw;
  • Znajomości języka angielskiego w stopniu umożliwiającym samodzielne studiowanie dokumentacji technicznej.

Kandydat ponadto powinien:

  • Posiadać ogólne umiejętności techniczne i manualne;
  • Wykazywać interakcyjność oraz umiejętność pracy zespołowej.

Mile widziane:

  • Wykształcenie wyższe techniczne, najlepiej w kierunku informatycznym;
  • Elementarna znajomość elektroniki
  • Kilkuletnia praktyka zawodowa w branży informatycznej.