kandydatów

Etat Specjalista badawczo-techniczny

Firma: Uniwersytet Warszawski miejsce pracy: Warszawa

„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” to program
ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki,
który umożliwia Uniwersytetowi Warszawskiemu podniesienie
poziomu jakości działalności naukowej, jakości kształcenia
oraz w konsekwencji międzynarodowej rozpoznawalności
uczelni.
Zrekrutowana osoba będzie wykonywała obowiązki w działaniu
I.4.1 „Zwiększenie potencjału Core-Facility na Kampusie
Ochota”, w celu zapewnienia właściwych warunków realizacji
na Wydziale Fizyki UW inwestycji Infrastructure for fabrication
of optical fiber-grade non-oxide soft glasses and components
W ramach zadania zatrudniani będą pracownicy badawczo-
techniczni o wysokich kwalifikacjach. Ich podstawową rolą
będzie obsługa i nadzór nad zaawansowaną aparaturą, co
umożliwi sprawne wykonanie niezbędnych analiz i planowanie
wykorzystania danej aparatury w kolejnych projektach
grantowych.

Specjalista badawczo-techniczny
Nr ref.: UW/IDUB/2022/17
Zakres obowiązków:
  1.  budowa, testowanie i obsługa układów pomiarowych do prowadzenia badań w dziedzinie fizyki optycznej, optofluidyki i fotoniki,
  2. utrzymanie sprawności i kompletności układów pomiarowych w laboratoriach Zakładu Fotoniki,
  3.  udział w prowadzeniu pomiarów optycznych w laboratoriach Zakładu Fotoniki,utrzymanie stanu komponentów optycznych oraz narzędzi do obróbki szkła i światłowodów szklanych oraz odczynników używanych w procesach technologicznych wytwarzania szkła i światłowodów fotonicznych,
  4. planowanie zakupów w ww. zakresie i współpraca z Działem Zamówień Publicznych Wydziału Fizyki UW (opracowanie wniosków zakupowych, przegląd rynku),
  5. utrzymanie sprawności komputerów sterujących aparaturą naukową, instalacja i aktualizacja oprogramowania,
  6. wsparcie techniczne prowadzenia badań naukowych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie fotoniki,
  7. wsparcie merytoryczne studentów, doktorantów i pracowników naukowych Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, a także interesariuszy zewnętrznych w zakresie zbieżnym z ww. Obowiązkami,
  8. opieka nad powierzonym sprzętem laboratoryjnym i pomiarowym, inicjatywa w zakresie rozszerzenia i uzupełnienie wyposażenia laboratorium,
  9. przygotowanie opisu zastosowań i dostępności infrastruktury, który zostanie udostępniony społeczności UW oraz interesariuszom zewnętrznym.
Wymagania konieczne:
  1. wykształcenie techniczne przynajmniej średnie, preferowane wykształcenie wyższe na kierunku technicznym lub ścisłym tj. elektronika, mechatronika, fizyka,
  2. znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne wykorzystanie dokumentacji technicznej aparatury stosowanej w badaniach z dziedziny fizyki optycznej i fotoniki,
  3. umiejętności budowy i obsługi układów pomiarowych wykorzystywanych w fotonice i badaniach z zakresu fizyki optycznej,
  4. gotowość do udziału w badaniach z zakresu fotoniki i do udziału w procesach technologicznych np. wytwarzania światłowodów fotonicznych lub wytwarzania komponentów szklanych ze szkieł miękkich,
  5. gotowość do współpracy ze studentami, doktorantami i pracownikami naukowymi Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, a także interesariuszami zewnętrznymi,
  6. dodatkowym atutem będzie umiejętność projektowania, budowy i programowania mikroprocesorowych urządzeń elektronicznych,
  7. gotowość do podnoszenia kwalifikacji w ww. zakresie.
Wymagane dokumenty:
  1. CV,
  2. list motywacyjny (wraz z określeniem przybliżonej daty ewentualnego podjęcia pracy na UW),
  3. referencje od co najmniej dwóch osób. Opinie są poufne i powinny być przesłane przez opiniodawców bezpośrednio na adres babinski@fuw.edu.pl
  4. podpisane oświadczenie (skan) o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (załącznik do niniejszego ogłoszenia).

Oferujemy:

  1. atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do prezentowanych
  2. umiejętności oraz doświadczenia,
  3. stabilne zatrudnienie na Uniwersytecie Warszawskim na
  4. podstawie umowy o pracę.

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

treść informacji