kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 96185

Warunki pracy

  • Praca biurowa przy monitorze ekranowym w wymiarze powyżej 4 godzin dziennie

  • Narzędzia pracy: komputer i sprzęt biurowy

  • Budynek przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami

  • Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu

  • Praca w pokoju, który jest klimatyzowany

Zakres zadań

  • Przetwarza dane o infrastrukturze i usługach telekomunikacyjnych oraz wykonuje analizy w tym zakresie
  • Przeprowadza analizy hurtowych rynków telekomunikacyjnych
  • Przeprowadza analizy detalicznego rynku telekomunikacyjnego
  • Uczestniczy w procesie poprawy jakości danych pochodzących z corocznej inwentaryzacji realizowanej przez UKE
  • Przygotowuje bazę danych, zestawienia oraz raporty dotyczące danych pochodzących z corocznej inwentaryzacji realizowanej przez UKE
  • Wykonuje analizy sieci telekomunikacyjnych wybudowanych w ramach I osi priorytetowej Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa
  • Wykonuje analizy związane z rozwojem sektora telekomunikacyjnego w Polsce

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie sporządzania analiz danych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość przepisów: ustawy Prawo telekomunikacyjne, ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, rozporządzenia w sprawie inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych
  • Znajomość rynku telekomunikacyjnego i zmian na nim zachodzących
  • Umiejętność: obsługi pakietu narzędzi MS Office (w szczególności programu MS Excel pozwalająca na tworzenie tabel, zestawień oraz wykresów); samodzielnego wyszukania danych oraz ich właściwego doboru niezbędnych do przeprowadzania analiz, dokonania ich oceny i weryfikacji; obsługi relacyjnych baz danych (np. Access, Oracle); posługiwania się językiem SQL; obsługi aplikacji służących do analizy danych geograficznych np. ArcGIS, FME, Qgis; precyzyjnego formułowania wniosków
  • Posiadanie kompetencji: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi oprogramowania do analizy i przetwarzania dużych zbiorów danych
  • Znajomość języka programowania np. Python, VBA