Etat Starszy Specjalista ds. Konsolidacji i Sprawozdawczości

Firma: Grupa Inter Cars miejsce pracy: Warszawa

Inter Cars S.A. to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo - Wschodniej. Nasze firmowe wartości to Pasja i zaangażowanie, Partnerstwo, Wiarygodność, Lojalność, oraz Przywództwo przez przykład. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.intercars.eu skąd dowiesz się znacznie więcej o naszej działalności.

Starszy Specjalista ds. Konsolidacji i Sprawozdawczości
Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Zakres obowiązków

  • prowadzenie procesu konsolidacji sprawozdań finansowych zgodnie z MSR/MSSF
  • udział w zamknięciu okresów sprawozdawczych, w tym w procesie uzgadniania transakcji między spółkami powiązanymi
  • kalkulacja i księgowanie korekt konsolidacyjnych
  • przygotowanie skonsolidowanego rachunku wyników, bilansu, cash flow
  • współpraca z audytorem zewnętrznym przy badaniu sprawozdań finansowych
  • kontrola poprawności wypełniania pakietów konsolidacyjnych przez spółki należące do Grupy
  • monitorowanie poprawności stosowania polityk rachunkowości Grupy, wdrażanie zmian
  • opracowanie i wdrażanie narzędzi i rozwiązań mających na celu usprawnienie procesu konsolidacji Grupy
  • wsparcie merytoryczne dla spółek zależnych
  • przygotowanie i przekazanie raportów dla instytucji publicznych (sprawozdawczość statystyczna dla GUS, NBP)
  • przygotowanie analiz finansowych dla Grupy oraz przedstawianie wniosków

Szukamy osób, które:

  • przygotowywały i/lub weryfikowały sprawozdania finansowe w grupach kapitałowych według MSR/MSSF
  • potrafią samodzielnie przygotować konsolidację grupy kapitałowej (w tym również na potrzeby raportowania na GPW)
  • mają doświadczenie we współpracy z zespołami księgowości, kontrolingu, audytu
  • posiadają umiejętność wykorzystania możliwości pakietu MS Office, szczególnie Excel
  • znajomość systemu IBM Cognos Controller będzie dodatkowym atutem
  • posiadają umiejętność pracy pod presją czasu
  • mają znajomość języka angielskiego pozwalającą na samodzielną komunikację ze spółkami zagranicznymi
  • posiadają wysoko rozwinięte zdolności analityczne i umiejętność pracy z dużą ilością danych

Oferujemy:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę, które rozpocznie się od 3mc okresu próbnego
  • możliwość przystąpienia do prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia grupowego, skorzystania z karty multisport lub dofinansowania nauki j. angielskiego
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji z racji przynależności do dużej Grupy Kapitałowej
  • pracę w zespole międzynarodowym
  • motywacyjny system wynagrodzeń
  • możliwość pracy hybrydowej, godziny pracy 8-16
  • nasze warszawskie biuro mieści się w budynku Galerii Młociny, tuż przy węźle komunikacyjnym