kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 101543

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.

  • Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe.

  • Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów).

  • Budynek przy ul. Żurawiej 4a jest dostępny i częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wewnątrz zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych, a także drzwi wewnętrzne o odpowiedniej szerokości. W budynku znajdują się dwie windy ułatwiające poruszanie się, ale nie są w pełni dostosowane dla osób na wózku inwalidzkim (wejścia do windy mają szerokość 77 cm). W budynku znajduje się łazienka dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • ­Prowadzi prace legislacyjne dotyczące zagadnień związanych z ochroną roszczeń pracowniczych oraz finansowaniem z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP) świadczeń przysługujących pracownikom, innych niż wynikające z przepisów o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy oraz opracowuje projekty założeń projektów ustaw i projekty ustaw oraz aktów wykonawczych w tym zakresie, a także dotyczących: szczególnych rozwiązań związanych z ochroną miejsc pracy, szczególnych rozwiązań związanych z usuwaniem skutków powodzi, zapewnienia finansowania zadań z FGŚP.
  • ­Opracowuje projekty stanowisk i opinii do projektów aktów prawnych i projektów innych dokumentów rządowych, przedkładanych w ramach uzgodnień wewnętrznych i konsultacji międzyresortowych.
  • Opracowuje wyjaśnienia, interpretacje, odpowiedzi na wystąpienia dotyczące ochrony roszczeń pracowniczych i działalności FGŚP.
  • ­Opracowuje projekty decyzji interpretacyjnych na składane przez przedsiębiorców wnioski w sprawie obowiązku odprowadzania składek na FGŚP.
  • ­Przygotowuje projekty pełnomocnictw do wykonywania zadań w imieniu dysponenta FGŚP, w szczególności przez Sekretarza Stanu/Podsekretarza Stanu, kierownictwo Departamentu Funduszy oraz przygotowuje projekty pełnomocnictw do wykonywania zadań w imieniu dysponenta FGŚP przez marszałków województw.
  • ­Przygotowuje projekty odpowiedzi na pytania prejudycjalne, przekazywane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w zakresie FGŚP.
  • ­Wykonuje zadania z zakresu współpracy z Instytucjami Gwarancyjnymi Państw Członkowskich Unii Europejskiej lub Państw Członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – Stron Umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) w zakresie ochrony roszczeń pracowniczych, w szczególności powiadamia odpowiednią instytucję gwarancyjną o dokonaniu wypłaty świadczeń pracowniczych ze środków FGŚP w przypadku ogłoszenia upadłości przedsiębiorcy zagranicznego z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  • ­Opracowuje plan prac legislacyjnych w zakresie działania Departamentu Funduszy.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze obsługi prawnej lub opracowywaniu projektów aktów prawnych
  • ­Komunikatywna znajomość języka angielskiego (co najmniej na poziomie B1)
  • ­Znajomość ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy oraz aktów wykonawczych
  • ­Znajomość ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz aktów wykonawczych, w zakresie instrumentów FGŚP
  • ­Znajomość ustawy Prawo upadłościowe
  • ­Znajomość ustawy Prawo przedsiębiorców
  • ­Znajomość zasad techniki prawodawczej
  • ­Umiejętność analizy i syntezy informacji
  • ­Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • ­Umiejętność współpracy
  • ­Komunikatywność
  • ­Umiejętność obsługi komputera: MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe