kandydatów

Etat Specjalista ds. Importu / Kupiec

Firma: POLANGLO SP. Z O.O. miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 7490622, z dnia 2022-09-05

Polanglo Sp. z o.o. to działająca od 1991 roku sieć księgarni i hurtowni o profilu edukacyjno-językowym.

Firma zyskała w krótkim czasie uznanie partnerów w Polsce i za granicą. Doceniając nasz potencjał, Oxford University Press, wydawnictwo z 500-letnią tradycją, działające przy jednym z najbardziej renomowanych uniwersytetów na świecie – Oxford University, wybrało Polanglo na głównego partnera biznesowego na polskim rynku książki.

Polanglo działa jako dystrybutor materiałów edukacyjnych i zaopatruje szkoły wszystkich typów, uczelnie wyższe,  instytuty i szkoły językowe oraz odbiorców indywidualnych w podręczniki do nauki języków, a także wszelkiego typu materiały edukacyjne.

Polanglo to sieć księgarni i hurtowni edukacyjno-językowych, oferująca podręczniki szkolne i publikacje takich wydawców jak Oxford University Press, Nowa Era, WSIP, WSZ PWN, GWO, Operon, Pearson, Macmillan, Lektor Klett, Express Publishing  oraz wielu innych.

Specjalista ds. Importu / Kupiec

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • Poszukiwanie nowych dostawców, negocjowanie warunków handlowych, budowanie oferty handlowej
  • Ścisła współpraca z Kontrahentami z zagranicy, planowanie zamówień, organizowanie dostaw
  • Kontrola poprawności i kompletności dokumentów potrzebnych do realizacji odpraw celnych w imporcie oraz eksporcie
  • Tworzenie i kontrola poprawności deklaracji celno-podatkowych
  • Opracowywanie raportów, analiz i zestawień
  • Współpraca z innymi działami w zakresie dostaw importowych oraz eksportowych

Wymagania

  • Doświadczenie na podobnym stanowisku minimum rok
  • Umiejętności negocjacyjne i nawiązywania długoterminowych relacji z kontrahentami
  • Znajomość zasad, przepisów i dobrych praktyk w obszarach: Zarządzanie transportem; Odprawy celne
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem
  • Obsługa pakietu MS Office (głównie Excel)
  • Dobra organizacja pracy własnej, zdolność ustalania priorytetów i wykonywanie zadań w wyznaczonym czasie

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Prywatną opieką medyczną (Medicover)