kandydatów

Etat Specjalista ds. płac

Firma: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 7511520, z dnia 2022-09-09

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

ogłasza konkurs na stanowisko:

Specjalista ds. płac

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: Biuro Płac

Opis stanowiska

  • samodzielne naliczanie wynagrodzeń pracowników administracyjnych i nauczycieli akademickich zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
  • obsługa pracowników w zakresie zapytań związanych z wynagrodzeniami, świadczeniami, obowiązującymi przepisami prawa
  • rozliczanie zwolnień lekarskich, ustalanie podstawy naliczenia zasiłków i świadczeń
  • przygotowywanie przelewów wynagrodzeń
  • prowadzenie korespondencji i realizacja zajęć komorniczych, alimentacyjnych i innych
  • prowadzenie korespondencji z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS) oraz z jednostkami wewnętrznymi w celu prawidłowej realizacji zadań
  • sporządzanie deklaracji podatkowych (w tym PIT-11)
  • sporządzanie deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych ZUS, w tym korekt w systemie PŁATNIK
  • sporządzanie zaświadczeń z zakresu wynagrodzeń, w tym RP-7
  • przygotowywanie danych do sprawozdań GUS, MNISW na podstawie danych dotyczących wynagrodzeń osobowych i bezosobowych
  • przygotowywanie raportów i zbiorczych zestawień list płac
  • stałe monitorowanie zmian w przepisach prawa mających wpływ na prawidłowość rozliczania wynagrodzeń
  • stała optymalizacja systemu informatycznego

Wymagania

  • doświadczenie na stanowisku związanym z obsługą płacową minimum 3 lata
  • biegła, praktyczna znajomość MS EXCEL
  • wykształcenie min. średnie o kierunku ekonomicznym
  • znajomość przepisów prawa pracy, podatku dochodowego od osób fizycznych, ubezpieczeń społecznych
  • znajomość programu Płatnik
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne i analityczne
  • umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność pracy pod presją terminów
  • otwartość i pozytywne nastawienie

Mile widziane:

  • doświadczenie w naliczaniu wynagrodzeń w szkolnictwie wyższym
  • znajomość systemu SIMPLE
  • język angielski na poziomie komunikatywnym

Oferujemy

  • pracę w ciekawym środowisku akademickim

  • możliwość rozwoju w nowych obszarach tematycznych (m.in. rozliczanie nauczycieli, rozliczanie projektów)

  • pakiet świadczeń socjalnych