Etat Specjalista ds. kontroli Jakości / Osoba wykwalifikowana

Firma: Herbapol Warszawa Sp. z o.o. miejsce pracy: Pruszków

Ogłoszenie numer: 7668702, z dnia 2022-10-24

Specjalista ds. kontroli Jakości / Osoba wykwalifikowana

Miejsce pracy: Pruszków

Opis stanowiska

  • Certyfikacja każdej serii produktu leczniczego, API.
  • Odpowiedzialność za jakość certyfikowanych i zwalnianych do obrotu produktów leczniczych.
  • Zatwierdzanie dokumentacji systemowej w zakresie odchyleń, analiz ryzyka, procedur, PQR,
  • Akceptowanie dokumentacji systemowej w zakresie walidacji, przeglądów zarządzania, procedur, DGM, Głównego Planu Walidacji,
  • Opiniowanie reklamacji i wprowadzanych zmian,
  • Dokonywanie skuteczności CAPA,
  • Udział w zespołach reklamacji, odchyleń, zmian, kwalifikacji dostawców, walidacji,
  • Udział w przygotowaniu dokumentacji systemowej,
  • Przeprowadzanie audytów wewnętrznych i zewnętrznych,
  • Współpraca z innymi działami w ramach systemu jakości.

Wymagania

  • Tytułu zawodowego magistra, magistra inżyniera, lekarza lub inny równorzędny lub posiada dyplom uzyskany w obszarze obejmującym co najmniej jedną dyscyplinę naukową z dziedziny nauk biologicznych, chemicznych, farmaceutycznych, medycznych lub weterynaryjnych,
  • Zdobytej wiedzy i umiejętności co najmniej w zakresie następujących przedmiotów: fizyki, chemii ogólnej i nieorganicznej, chemii organicznej, chemii analitycznej, chemii, farmaceutycznej obejmującej analizę produktów leczniczych, biochemii ogólnej i stosowanej (medycznej), fizjologii, mikrobiologii, farmakologii, technologii farmaceutycznej, toksykologii oraz farmakognozji,
  • Co najmniej dwuletniego stażu pracy u wytwórcy lub importera produktu leczniczego obejmujący prowadzenie analizy jakościowej i ilościowej produktów leczniczych i substancji czynnych oraz przeprowadzanie badań i czynności kontrolnych koniecznych do zapewnienia jakości produktów leczniczych zgodnie z wymaganiami określonymi w pozwoleniu na dopuszczenie do obrotu,
  • znajomości języka polskiego w stopniu niezbędnym do pełnienia w/w obowiązków,
  • Znajomości metod i narzędzi stosowanych w procesie CAPA, zarządzaniu ryzykiem,
  • Znajomości walidacji i kwalifikacji,
  • Dobrej znajomości wymagań GMP oraz Prawa Farmaceutycznego,
  • Znajomości i rozumienia procesów produkcyjnych,
  • Znajomości języka angielskiego,
  • Dobrej znajomości pakietu MS Office,
  • Komunikatywności, umiejętności pracy w zespole,
  • Umiejętności planowania i organizacji pracy.

Oferujemy

  • Umowę o pracę
  • Możliwość stałego rozwoju zawodowego
  • System premiowy
  • Pakiet socjalny
  • Opiekę medyczną