kandydatów

Etat Specjalista badawczo-techniczny

Firma: Uniwersytet Warszawski miejsce pracy: Warszawa

„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” to program ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki, który umożliwia Uniwersytetowi Warszawskiemu podniesienie poziomu jakości działalności naukowej, jakości kształcenia oraz w konsekwencji międzynarodowej rozpoznawalności uczelni.

Zrekrutowana osoba będzie wykonywała obowiązki w działaniu I.4.2 „Fundusz odnawiania i rozwoju infrastruktury badawczej – zatrudnienie techników/operatorów infrastruktury badawczej”.

W ramach zadania zatrudniani będą pracownicy badawczo- techniczni o wysokich kwalifikacjach. Ich podstawową rolą będzie budowa i nadzór nad zaawansowaną aparaturą, co umożliwi sprawne wykonanie niezbędnych analiz i planowanie wykorzystania danej aparatury w kolejnych projektach grantowych.

Uniwersytet Warszawski w związku z realizacją programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” poszukuje osoby do pracy na stanowisku specjalisty badawczo-technicznego na Wydziale Fizyki.

Specjalista badawczo-techniczny
Nr ref.: UW/IDUB/2022/60

Forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony

Wymiar etatu: pełen etat

Liczba stanowisk: 1

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 1 stycznia 2023 lub najbliższy możliwy termin

Okres zatrudnienia: pierwsze zatrudnienie na 18 miesięcy z możliwością przedłużenia

Jednostka UW: Wydział Fizyki UW

Tytuł Działania:  I.4.2 „Fundusz odnawiania i rozwoju infrastruktury badawczej – zatrudnienie techników/operatorów infrastruktury badawczej”

Zakres obowiązków:
  • codzienna obsługa i konserwacja powierzonych opiece urządzeń, zapewniająca ich optymalne działanie;
  • obsługa i konserwacja urządzeń pomocniczych związanych z badaniami w niskich temperaturach w tym pomp próżniowych;
  • pomoc techniczna w projektowaniu, montażu i integracji nowego sprzętu kriogenicznego w laboratoriach Wydziału Fizyki UW;
  • pomoc w utrzymaniu sprzętu badawczego w sprawności;
  • wsparcie zakupów aparatury badawczej (m.in. zbieranie danych do odpowiednich przetargów);
  • przygotowanie i przeprowadzenie co najmniej jednego ogólnodostępnego webinarium lub seminarium na temat wykorzystywanych technik;
  • przygotowanie opisu zastosowań i dostępności wytworzonej i nadzorowanej infrastruktury, który zostanie udostępniony społeczności UW oraz interesariuszom zewnętrznym
Profil kandydata, wymagania, kwalifikacje:

Wymagania konieczne:

  • co najmniej dwuletnie doświadczenie:
    • w dziedzinie technik kriogenicznych, w tym obsługa naczyń przewozowych dla cieczy kriogenicznych i wykonywania transferów tych cieczy,
    • w dziedzinie instalacji niskiej próżni i wysokiej próżni, w tym: projektowanie, instalacja i obsługa stanowisk
    • próżniowych niskiej i wysokiej próżni; konserwacja pomp próżniowych olejowych, bezolejowych i turbomolekularnych,
    • w wykonywaniu lutów próżniowych w zastosowaniu do elementów kriogenicznych,
    • w projektowaniu (rysunki techniczne i złożeniowe) i wykonywaniu elementów mechanicznych przy użyciu maszyn do obróbki skrawaniem z dużą dokładnością,
    • w projektowaniu i wykonaniu insertów do pomiarów w silnych polach magnetycznych i temperaturach kriogenicznych, wraz z oprzyrządowaniem optycznym (światłowody, soczewki wbudowane w insert) i elektrycznym;
  • umiejętność rozwiązywania niestandardowych problemów technicznych oraz duża dbałość o szczegóły realizowanych zadań;
  • umiejętność współpracy z naukowcami na wszystkich poziomach.

Dodatkowe atuty:

  • wcześniejsze doświadczenie w jednostkach zarządzających aparaturą naukowo-badawczą wykorzystywanej przez wielu użytkowników.
Wymagane dokumenty:

Obowiązkowe:

  • CV;
  • list motywacyjny;
  • referencje (kontakt do co najmniej dwóch osób);
  • podpisane oświadczenie (skan) o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (załącznik do niniejszego ogłoszenia).
Oferujemy:
  1. atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do prezentowanych umiejętności oraz doświadczenia,
  2. stabilne zatrudnienie na Uniwersytecie Warszawskim na podstawie umowy o pracę.

Forma nadsyłania zgłoszeń: pocztą elektroniczną za pomocą przycisku aplikacyjnego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 4 grudnia 2022

Sposób informowania o wynikach rekrutacji: pocztą elektroniczną lub telefonicznie

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

treść informacji