kandydatów

Etat Specjalista ds. Ewidencji Papierów Wartościowych

Firma: Bank Millennium S.A. miejsce pracy: Warszawa

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

Specjalista ds. Ewidencji Papierów Wartościowych
Miejsce pracy: Warszawa
Główne zadania:
  • Praca w Biurze Maklerskim Banku Millennium S.A.
  • Prowadzenie rozliczeń i rozrachunków transakcji realizowanych na rynkach zagranicznych oraz rynku krajowym
  • Wdrażanie oraz rozwój oprogramowania wykorzystywanego w działalności biura maklerskiego
  • Obsługa corporate actions w zakresie zagranicznych i krajowych instrumentów finansowych
  • Ewidencja instrumentów finansowych oraz środków pieniężnych
  • Ewidencja umów zawieranych z klientami biura maklerskiego
  • Prowadzenie rejestrów właścicieli instrumentów finansowych
  • Naliczanie i pobieranie podatków zryczałtowanych oraz wystawianie informacji podatkowych
  • Współpraca z podmiotami Grupy Millennium w zakresie wdrażania nowych produktów i zmian produktów oferowanych
Wymagania:
  • Znajomość zasad prowadzenia ewidencji zagranicznych instrumentów finansowych oraz rozliczeń i rozrachunków transakcji zawieranych na rynkach zagranicznych - samodzielność w wykonywaniu zadań z tego zakresu
  • Minimum 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu ewidencji instrumentów finansowych
  • Wykształcenie wyższe
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Zaawansowane znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel)
  • Wysoki poziom kultury i etyki zawodowej - poczucie odpowiedzialności za jakość i efekty wykonywanych zadań  oraz umiejętność pracy w zespole
Dodatkowym atutem będą:
  • Licencja specjalisty ewidencji papierów wartościowych
  • Znajomość oprogramowania Promak
Oferujemy:
  • Interesującą i odpowiedzialną pracę w dynamicznym otoczeniu biznesowym w międzynarodowej instytucji finansowej
  • Umowę o pracę oraz prywatną opiekę medyczną w ramach pakietu socjalnego
  • Dostęp do platformy kafeteryjnej
  • Możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie na preferencyjnych warunkach
  • Pracę hybrydową