kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 115223

Warunki pracy

Budynek przy ul. Domaniewskiej 36/38:

Dostęp do budynku, szerokość ciągów komunikacyjnych i drzwi wewnętrznych dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz budynku znajdują się windy ułatwiające poruszanie się.

Łazienka na parterze dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Warunki dotyczące charakteru pracy:

  • Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie,

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Zakres zadań

  • Uczestniczy w przygotowywaniu i realizacji projektów pozakonkursowych w szczególności opracowuje wnioski o płatność z realizacji projektów pozakonkursowych w zakresie rzeczowym i finansowym.
  • Uczestniczy w procesach planowania i realizacji budżetu departamentu w zakresie realizowanych projektów UE.
  • Ocenia merytorycznie zasadność dokonania płatności za pracę, towary lub usługi finansowane w ramach projektów pozakonkursowych. Ocenia kwalifikowalność wydatków ujętych w okresowych sprawozdaniach finansowych przekazanych przez Partnerów projektów.
  • Odpowiada za sprawny przepływ informacji w projektach, w tym koordynuje działania sprawozdawcze Partnerów związane z wypełnieniem obowiązków wynikających z porozumień o dofinansowaniu realizacji projektu lub umów partnerskich.
  • Monitoruje oraz kontroluje realizowane projekty pozakonkursowe mające na celu wzmocnienie potencjału administracji samorządowej (analizuje stopień realizacji projektu, mierzy osiąganie założonych wskaźników).
  • Odpowiada za proces obsługi kontroli zewnętrznych projektów pozakonkursowych. Koordynuje proces przepływu dokumentacji wymaganej w procesie kontroli projektów pozakonkursowych UE.
  • Wspierająco uczestniczy w opracowywaniu dokumentów do przeprowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych w zakresie kwestii finansowych (planowania i rozliczania zamówienia). Bierze udział w pracach komisji przetargowych.
  • Współpracuje z Instytucją Zarządzającą PO WER oraz innymi instytucjami w zakresie realizacji projektów pozakonkursowych POWER.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 1 roku doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy strukturalnych UE lub finansów publicznych
  • Wiedza z zakresu funduszy strukturalnych, w tym zasad finansowania EFS i wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach EFS, zasad monitorowania i sprawozdawczości POWER, zasad kontroli PO WER. Wiedza z zakresu rachunkowości i płac. Wiedza z zakresu ustawy o finansach publicznych
  • Biegła umiejętność obsługi programów pakietu biurowego typu MS Office: Word, Excel, Outlook
  • Kreatywność, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz umiejętność negocjacji
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów, umiejętność współpracy, skutecznego komunikowania się, rzetelność, gotowość do doskonalenia zawodowego
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „poufne” lub wyrażenie zgody na wszczęcie procedury zmierzającej do zapewnienia dostępu do informacji niejawnych opatrzonych klauzulą "poufne"
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Ukończone studia podyplomowe lub szkolenia w zakresie funduszy unijnych lub finansów publicznych lub zamówień publicznych
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w urzędach administracji publicznej w zakresie zarządzania projektami
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie finansów publicznych
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie rachunkowości budżetowej
  • Przeszkolenie w zakresie rachunkowości i płac lub zarządzania projektami lub zamówień publicznych
  • Znajomość przepisów z zakresu rachunkowości
  • Znajomość przepisów ustrojowych regulujących funkcjonowanie administracji publicznej (w szczególności administracji samorządowej)
  • Umiejętność obsługi systemów służących do przygotowania wniosków aplikacyjnych dla programu POWER (system SOWA), systemu do prowadzenia sprawozdawczości i monitorowania projektów dla programu POWER (system SL2014)

Pozostałe oferty pracy w firmie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
w firmie: , Wybierz

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 06-02-2023
Wyświetleń: 50