kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 115295

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa.

Budynek Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Narzędzia i materiały pracy: komputer, telefon, drukarka, skaner. Inne informacje: budynek jest klimatyzowany.

Praca pod presją czasu i narzuconych terminów.

Zakres zadań

  • Sprawdza faktury i inne dowody finansowo-księgowe pod względem formalno-rachunkowym.
  • Dekretuje i wprowadza do systemu finansowo-księgowego faktury i inne dokumenty finansowo-księgowe w celu zapewnienia terminowej realizacji płatności.
  • Sprawdza zaangażowanie planu wydatków zgodnie z zawieranymi umowami i wnioskami o zamówienie publiczne oraz wpływającymi od kontrahentów fakturami w celu rozliczenia zaangażowania wydatków budżetowych i zapewnienia środków finansowych na realizację zobowiązań.
  • Prowadzi likwidaturę zobowiązań Urzędu, tj. dokonuje rozliczeń z kontrahentami poprzez dokonywanie płatności za pomocą informatycznego systemu bankowego NBE, sprawdza poprawność sporządzanych przelewów z fakturami i innymi dowodami księgowymi w celu zapewnienia terminowej realizacji płatności.
  • Współpracuje z innymi pracownikami Wydziału Finansów przy corocznej weryfikacji stanu aktywów i pasywów ze stanem ewidencji księgowej, przygotowuje załączniki do bilansu w celu sporządzenia sprawozdania finansowego Urzędu.
  • Sporządza miesięczne i roczne sprawozdania budżetowe: Rb-28 – w zakresie wykonania planu wydatków budżetowych, Rb-23 – o stanie środków na rachunkach bankowych, współpracuje przy sporządzaniu sprawozdań: RB-N, Rb-Z i Rb-BZ1 w celu sporządzenia informacji z wykonania wydatków budżetowych oraz zobowiązań i należności Urzędu.
  • Rozlicza krajowe i zagraniczne delegacje służbowe, a także księguje dokumenty w systemie finansowo-księgowym oraz realizuje płatności z tego tytułu w systemie NBE.
  • Wystawia noty księgowe i potwierdza salda z kontrahentami w celu udokumentowania dokonanych operacji oraz uzgodnienia stanu pasywów i aktywów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z obsługą finansowo-księgową
  • Znajomość ustawy o rachunkowości
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu rachunkowości budżetowej
  • Znajomość szczególnych zasad wykonywania budżetu jednostki budżetowej