kandydatów

Etat Starszy inspektor

Firma: Główny Urząd Geodezji i Kartografii w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Główny Urząd Geodezji i Kartografii w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 115522

Warunki pracy

  • praca biurowa z wykorzystaniem komputera

  • praca w warunkach narażenia na stres

  • wyjazdy służbowe

  • wystąpienia publiczne związane z funkcjonowaniem komórki organizacyjnej

Zakres zadań

  • Obsłuje i deleguje zgłoszenia od użytkowników i partnerów w ramach linii wsparcia dla systemów: Geoportal, Uniwersalny Moduł Mapowy (UMM), Moduł SDI, narzędzi do metadanych, API Geoportal, KMZB i innych aplikacji i usług danych przestrzennych.
  • Administruje i monitoruje systemy informatyczne GUGiK, w tym Geoportal, Uniwersalny Moduł Mapowy (UMM), repozytorium użytkowników systemu, Moduł SDI, narzędzi do metadanych, API Geoportal, KMZB.
  • Tworzy oraz aktualizuje dane w ramach systemów oraz usług danych przestrzennych utrzymywanych przez GUGiK (WMS, WMTS, WCS, REST i inne).
  • Współpracuje z instytucjami, organami administracji publicznej oraz organizacjami międzynarodowymi przy eksploatacji oraz rozwijaniu systemów teleinformatycznych udostępniających Państwowy Zasób Geodezyjni i Kartograficzny.
  • Prowadzi repozytoria utworzone na potrzeby realizacji zadań Wydziału Geoportalu w narzędziach Jira i Confluence.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (prowadzenie korespondencji oraz czytanie i rozumienie dokumentacji technicznej)
  • znajomość przepisów ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz przepisów wykonawczych
  • znajomość przepisów ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej oraz przepisów wykonawczych i technicznych związanych z dyrektywą INSPIRE
  • znajomość norm i standardów OGC, W3C, i ISO dotyczących udostępniania danych przestrzennych
  • znajomość oprogramowania z dziedziny GIS
  • umiejętność dobrej organizacji pracy własnej oraz współpracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość zagadnień związanych z bazami danych, w tym języka SQL
  • znajomość zagadnień związanych z publikowaniem usług przestrzennych
  • komunikatywność
  • systematyczność, dokładność