kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 115588

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • częste reprezetnowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • przygotowuje opinie prawne w sprawach zgłaszanych przez komórki organizacyjne Ministerstwa, w tym dokonuje wykładni obowiązujących przepisów prawnych;
  • dokonuje oceny pod względem prawnym projektów umów i aktów administracyjnych;
  • opiniuje projekty umów międzynarodowych i porozumień opracowywane przez inne komórki organizacyjne Ministerstwa;
  • opiniuje i bierze udział w opracowywaniu projektów stanowiska prawnego Ministerstwa w sprawach zgłaszanych przez jednostki podległe i nadzorowane;
  • dokonuje wykładni prawa UE w celu przygotowania odpowiedzi na pytania i wątpliwości zgłaszane przez inne komórki organizacyjne Ministerstwa.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o kierunku prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Rok stażu pracy w administracji publicznej
  • Znajomość przepisów Konstytucji RP
  • Znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość przepisów Kodeksu cywilnego
  • Znajomość przepisów Kodeksu postępowania cywilnego
  • Znajomość przepisów postępowania przed sądami administracyjnymi
  • Znajomość przepisów z zakresu działów administracji rządowej kierowanych przez Ministra
  • Znajomość przepisów z zakresu funkcjonowania administracji publicznej
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • 6 miesięcy doświadczenia zawodowego związanego ze sporządzaniem opinii prawnych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Znajomość przepisów Unii Europejskiej i krajowych dotyczących Wspólnej Polityki Rolnej