kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 115611

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych,

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,

  • wyjazdy służbowe (realizowane zadania wiążą się z udziałem w szkoleniach, warsztatach, konferencjach z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, rozwiązań geoinformatycznych, zarówno jako uczestnik, jak i prowadzący, reprezentujący Ministerstwo.

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/warunki-pracy

Zakres zadań

  • bierze udział w przygotowywaniu dokumentów strategicznych w zakresie tematu „zagospodarowanie przestrzenne”, w tym inicjuje i realizuje działania związane z tworzeniem, utrzymywaniem i rozwijaniem infrastruktury informacji przestrzennej w zakresie tematu danych „zagospodarowanie przestrzenne”,
  • prowadzi analizy z zakresu istniejącego i planowanego zagospodarowania przestrzennego,
  • bierze aktywny udział w projektach w obszarze cyfryzacji planowanego i istniejącego zagospodarowania przestrzennego (tj. np. bierze udział w planowaniu/ projektowaniu rozwiązań/ narzędzi z zakresu cyfryzacji planowania przestrzennego, obejmujących m.in. standaryzację danych przestrzennych dotyczących aktów planowania przestrzennego; uczestniczy w pracach nad rejestrem urbanistycznym, stanowiącym element inwestycji wynikającej z KPO; wspiera merytorycznie prace w ramach realizacji projektów PO WER oraz KPO itp.),
  • bierze udział w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań (np. uczestniczy w postępowaniach jako członek komisji przetargowych, opracowuje projekt umowy, sporządza opis przedmiotu zamówienia, szacuje wartość zamówienia) oraz w obsłudze procesu legislacyjnego (np. opracowuje i opiniuje projekty aktów prawnych, związanych z tematyką stanowiska pracy),
  • publikuje materiały w portalu informacyjnym o tematyce cyfryzacji planowania przestrzennego: https://www.gov.pl/web/zagospodarowanieprzestrzenne,
  • współprowadzi punkt kontaktowy ds. cyfryzacji aktów planowania przestrzennego – m.in. udziela informacji na wnioski i zapytania,
  • przygotowuje materiały informacyjne w zakresie tematyki cyfryzacji planowania przestrzennego, w tym w zakresie inwestycji realizowanych w ramach KPO; prowadzi szkolenia lub wykłady.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe : urbanistyka lub architektura lub architektura krajobrazu lub gospodarka przestrzenna lub geografia lub geodezja lub geoinformatyka lub dowolne wyższe i studia podyplomowe w zakresie GIS oraz planowania przestrzennego,
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: minimum 2 lata doświadczenia w tworzeniu aktów planowania przestrzennego lub tworzeniu baz danych GIS
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość prawa w obszarze: planowania i zagospodarowania przestrzennego, infrastruktury informacji przestrzennej, m.in.: ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, rozporządzenia w sprawie zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego, ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej
  • Biegła znajomość obsługi programu QGIS
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność
  • Myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość przepisów prawa w obszarze zamówień publicznych