kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Komenda Główna Policji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Komenda Główna Policji w Warszawie
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 115547

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,

  • zagrożenie korupcją,

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne i sztuczne oświetlenie,

  • wymuszona  pozycja ciała,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,

  • przy wejściu do budynku oraz w budynku brak windy, brak podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami.

Zakres zadań

  • Wykonuje analizy sieci operatorskiej (IP/MPLS) w zakresie rozwiązań optymalizacji procesów związanych z utrzymaniem wydajności, dostępności i obsługi ruchu
  • Koordynuje przedsięwzięcia związane z modernizacją, modyfikacją i rozwojem oraz wypracowaniem założeń funkcjonalnych dla mechanizmów protekcji, przełączania ruchu na potrzeby administrowanych rozległych sieci operatorskich IP/MPLS (WAN/MAN)
  • Uczestniczy w czynnościach związanych z zarządzaniem ryzykiem oraz zmianami w sieci IP/MPLS
  • Uczestniczy w opracowywaniu koncepcji rozwoju architektury sieci IP/MPLS zgodnie z wytycznymi i standardami sieci operatorskich
  • Uczestniczy w pracach komisji przetargowych powoływanych w związku z realizowanymi projektami dot. zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych na potrzeby krytycznych systemów Policji
  • Przeprowadza analizy przestrzegania wytycznych i standardów w zakresie wdrożonej architektury sieciowej i problematyki optymalizacji wykorzystania pasma
  • Monitoruje zawarte umowy dot. eksploatacji i funkcjonowania rozwiązań teleinformatycznych
  • Opracowuje umowy, porozumienia oraz inne dokumenty związane z wykorzystaniem sieci IP/MPLS przez inne podmioty oraz dostępem do zaawansowanych usług pozostających we właściwości merytorycznej wydziału

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego ponad 5 lat w obszarze systemów teleinformatycznych
  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Przeszkolenie z zakresu finansów publicznych i zamówień publicznych
  • Kreatywność
  • Zdolność analitycznego myślenia
  • Umiejętność argumentowania
  • Znajomość prawa zamówień publicznych, w tym umiejętność tworzenia dokumentacji, umów, porozumień
  • Znajomość technologii i protokołów używanych w sieciach telekomunikacyjnych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu wiedzy technicznej oraz umiejętności praktycznej w zakresie protokołu TCP/IP oraz zakresu praktycznej znajomości sprzętu i rozwiązań Cisco opartych o technologię IP/MPLS
  • Przeszkolenie z obszaru kontroli zarządczej i standardów kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem środków finansowych z zewnętrznych źródeł
  • Umiejętność zarządzania ryzykiem w projektach
  • Umiejętność zarządzania jakością usług oraz projektowania, eksploatacji i dostarczania usług i zarządzania aplikacjami
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B