kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 116309

Warunki pracy

- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,

- kontakt z przedstawicielami innych resortów i urzędów centralnych,

- budynek architektonicznie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • ma następujące zadania:
  • Przygotowuje projekty stanowisk Ministerstwa Sprawiedliwości do projektów aktów legislacyjnych i pozalegislacyjnych prawa Unii Europejskiej w obszarach prawa cywilnego i prawa gospodarczego
  • Przygotowuje projekty krajowych aktów prawnych implementujące prawo Unii Europejskiej, prowadzi prace legislacyjne, w tym konsultacje społeczne i uzgodnienia międzyresortowe
  • Analizuje sprawy wniesione do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Trybunału EFTA w kontekście ewentualnego udziału Rządu RP w postępowaniach prowadzonych przed sądami unijnymi, analizuje orzecznictwo sądów UE w zakresie potrzeby wdrożenia do krajowego porządku prawnego oraz opiniuje stanowiska w tym przedmiocie przygotowywane przez inne resorty
  • Przygotowuje we współpracy z innymi ministerstwami i urzędami centralnymi stanowiska Rządu RP w sprawie postępowań wszczynanych przez Komisję Europejską na podstawie art. 258 TFUE w obszarze prawa cywilnego i prawa gospodarczego
  • Prowadzi sprawy związane z udziałem Ministra Sprawiedliwości w posiedzeniach Komitetu do Spraw Europejskich, Komitetu Rady Ministrów, Rady Ministrów, Sejmu, Senatu, komisji i podkomisji sejmowych i senackich oraz innych organów w zakresie właściwości wydziału
  • Opiniuje inne projekty aktów prawnych pod względem ich zgodności z przepisami prawa Unii Europejskiej w obszarze prawa cywilnego i gospodarczego
  • Przygotowuje projekty stanowisk Ministerstwa Sprawiedliwości do projektów umów międzynarodowych i innych aktów procedowanych przez Haską Konferencję Prawa Prywatnego Międzynarodowego, bierze udział w posiedzeniach właściwych grup roboczych Haskiej Konferencji Prawa Prywatnego Międzynarodowego
  • Bierze udział w posiedzeniach właściwych grup roboczych Rady Unii Europejskiej i grup ekspertów Komisji Europejskiej, na których przedstawia stanowiska Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie dotyczącym spraw z obszaru prawa cywilnego i prawa gospodarczego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy związanej ze stosowaniem prawa
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość Traktatu o Unii Europejskiej
  • Znajomość Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej
  • Znajomość dyrektywy Rady 93/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich
  • Znajomość Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1215/2012 z dnia 12 grudnia 2012 r. w sprawie jurysdykcji i uznawania orzeczeń sądowych oraz ich wykonywania w sprawach cywilnych i handlowych
  • Znajomość Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 593/2008 z dnia 17 czerwca 2008 r. w sprawie prawa właściwego dla zobowiązań umownych (Rzym I)
  • Zorientowanie na osiąganie celów, doskonalenie zawodowe, identyfikacja z misją urzędu, pozytywne podejście do klienta, otwartość na zmiany, komunikacja, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość innego języka roboczego UE na poziomie B2