Etat Główny specjalista w Wydziale Lecznictwa Szpitalnego w Departamencie Świadczeń Opieki Zdrowotnej

Firma: Centrala NFZ miejsce pracy: Warszawa

Główny Specjalista w Wydziale Lecznictwa Szpitalnego
w Departamencie Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia

Numer ogłoszenia: DSOZ/23/48

Miejsce pracy: Warszawa

1 etat / umowa o pracę

Termin składania ofert: 24.03.2023 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:
  • prowadzenie prac związanych z przygotowaniem założeń merytorycznych i organizacyjnych dotyczących zawierania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w odniesieniu do podstawowego systemu zabezpieczenia świadczeń;
  • prowadzenie prac związanych z przygotowywaniem założeń merytorycznych i organizacyjnych dotyczących przeprowadzania postępowań w sprawie zawierania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w odniesieniu do świadczeń w rodzaju leczenie szpitalne, w tym świadczenia wysokospecjalistyczne;
  • przygotowywanie materiałów informacyjnych niezbędnych w procesie zawierania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresach świadczeń pozostających we właściwości wydziału dotyczących w szczególności: warunków wymaganych od świadczeniodawców, organizacji postępowania w konkursie ofert i rokowaniach;
  • współpraca z konsultantami krajowymi i wojewódzkimi, reprezentatywnymi organizacjami świadczeniodawców oraz instytucjami właściwymi w sprawach związanych z realizacją świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczeń pozostających we właściwości wydziału;
  • opiniowanie wniosków o wyrażenie zgód na zawarcie, przedłużenie lub zmianę umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, zgodnie z art. 156 ustawy o świadczeniach, w zakresie świadczeń pozostających we właściwości wydziału;
  • współpraca z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w zakresie ustalania taryfy świadczeń, w tym opracowywanie, w zakresie świadczeń pozostających we właściwości wydziału opinii dotyczących skutków finansowych dla systemu ochrony zdrowia opiniowanych przez Agencję;
  • prowadzenie nadzoru nad realizacją świadczeń opieki zdrowotnej, polegającego  w szczególności na: analizie problemów zgłaszanych przez oddziały wojewódzkie Funduszu i świadczeniodawców oraz podejmowaniu odpowiednich działań w celu ich rozwiązania, ocenie prawidłowości stosowania przyjętych zasad zawierania umów o udzielanie świadczeń i wykonywania świadczeń oraz przygotowywanie wyjaśnień i interpretacji dotyczących tych zasad;
  • merytoryczna odpowiedzialność za treść słowników Funduszu w zakresie właściwości rzeczowej wydziału;
  • merytoryczna odpowiedzialność za parametryzację warunków weryfikacji danych sprawozdawczych ze wskazaniem pozycji / kodów słowników w zakresie zadań wydziału;
  • przygotowywanie wniosków o zlecenie dostosowania systemów informatycznych Funduszu w zakresie zadań wydziału;
  • nadzór nad realizacją zadań objętych zakresem działania wydziału przez odpowiednie komórki organizacyjne w oddziałach wojewódzkich Funduszu;
  • współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Centrali Funduszu w zakresie poprawy dostępności do świadczeń.
WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe: medyczne – lekarz, pielęgniarka, farmaceuta, fizjoterapeuta, ratownik medyczny, zdrowie publiczne lub prawnicze lub administracyjne;
  • minimum 5 lat pracy zawodowej;
  • doświadczenie zawodowe w administracji publicznej lub w jednostkach związanych z ochroną zdrowia.

Wykształcenie należy potwierdzić kopią dyplomu ukończenia uczelni wyższej; staż pracy należy potwierdzić świadectwami pracy / zaświadczeniem o zatrudnieniu / aktualnym wyciągiem z CEIDG.

Wymagania dodatkowe:

  • doświadczenie zawodowe w zakresie stosowania przepisów prawa lub legislacji;
  • doświadczenie zawodowe w obszarze związanym ze świadczeniami medycznymi, w tym w obszarze farmaceutycznym;
  • bardzo dobra znajomość obowiązujących przepisów i zagadnień związanych  z funkcjonowaniem krajowego systemu opieki zdrowotnej, w tym dotyczących funkcjonowania i zadań realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia;
  • znajomość innych aktów prawnych mających zastosowanie w ochronie zdrowia;
  • prawo wykonywania zawodu – jeżeli dotyczy;
  • specjalizacja / studia podyplomowe mające zastosowanie w ochronie zdrowia;
  • umiejętność samodzielnej pracy, w tym pracy koncepcyjnej;
  • umiejętność ustalania priorytetów wykonywanych zadań i pracy pod presją czasu;
  • umiejętność syntetycznego formułowania wniosków i podsumowań wyników analiz;
  • umiejętność swobodnego formułowania myśli i tworzenia projektów pism / decyzji administracyjnych;
  • operatywność w działaniach i dyspozycyjność;
  • bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office.

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • podpisany kwestionariusz osobowy;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia (zaświadczenie) lub prowadzenia działalności gospodarczej;
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi;
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY
W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod adresem e-mail: rekrutacja@nfz.gov.pl.

Naszym pracownikom oferujemy:

  • Pracę w organizacji sprawnie zarządzanej, skoncentrowanej na realizacji celów
  • Pracę zgodnie z metydyką LEAN MANAGEMENT
  • Stabilne zatrudnienie na Umowę o Pracę
  • Profesjonalny system szkoleń
  • Opiekę mentora
  • Możliwości awansu zawodowego
  • Miłą atmosferę w pracy
  • Atrakcyjne wsparcie socjalne (ZFŚS)
  • Inicjatywy dbające o zdrowie

NASZE WARTOŚCI:

  • OTWARTOŚĆ NA PACJENTA
  • EFEKTYWNOŚĆ
  • INNOWACYJNOŚĆ
  • SATYSFAKCJA PRACOWNIKÓW