kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w Warszawie
Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 118286

Warunki pracy

Praca o charakterze administracyjno–biurowym w systemie 8 godzinnym w siedzibie Oddziału. Budynek nie jest przystosowany do poruszania się osób niepełnosprawnych ruchowo (brak obecności wind, pomieszczeń higieniczno–sanitarnych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych). Pracownik wykonuje prace biurowe w naturalnym i sztucznym oświetleniu z wykorzystaniem monitora ekranowego, drukarki, telefonu, faksu i niszczarki dokumentów. Konieczność poruszania się po obiekcie.

Zakres zadań

  • prowadzi księgi rachunkowe (ewidencja syntetyczna i analityczna) dla działalności budżetowej
  • dokonuje na podstawie dostarczonych przez komórki zaopatrujące jednostki organizacyjnej dokumentów przyjęć, likwidacji, umorzeń lub aktualizacji wartości środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz uzbrojenia i sprzętu wojskowego, weryfikacji zasadności zdarzenia w systemie komputerowym środków trwałych FT-ST
  • prowadzi księgi rachunkowe (ewidencja syntetyczna i analityczna)dla działalności budżetowej w zakresie ewidencji środków trwałych Oddziału w systemie finansowo-księgowym Ft-FK
  • nadzoruje prowadzoną przez komórki organizujące Oddziału ewidencję (karty inwentarzowe) analityczną podstawowych środków trwałych, uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz wartości niematerialnych i prawnych przy pomocy programu komputerowego
  • prowadzi gospodarkę mandatową, w szczególności pobiera i rozlicza bloczki mandatowe przy użyciu platformy usług elektronicznych
  • sprawdza dowody księgowe pod względem formalno-rachunkowym i przedkłada do zatwierdzenia
  • weryfikuje dokumenty księgowe pod względem zgodności z obowiązującymi przepisami finansowo-księgowymi
  • kompletuje dokumenty księgowe dotyczące operacji gospodarczych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w komórkach finansowych
  • znajomość przepisów o rachunkowości, finansach publicznych
  • umiejętność obsługi komputera ( pakiet MS Office) w tym programu Excel, Word i urządzeń biurowych,
  • posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawa o ochronie informacji niejawnych
  • umiejętność pracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność obsługi programu finansowo-księgowego