kandydatów

Etat Specjalista ds. Systemów IT / Administrator

Firma: PwC miejsce pracy: Warszawa

W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów.

Jesteśmy siecią firm działającą w 155 krajach. Zatrudniamy ponad 284 tys. osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu.

Poszukujemy osoby na stanowisko Specjalista ds. Systemów IT / Administrator do wewnętrznego zespołu wsparcia, która wesprze nas w procesach zarządzania infrastrukturą lokalną oraz chmurową wykorzystywaną na potrzeby rozwoju oprogramowania przez zespoły projektowe dla naszych Klientów.

Specjalista ds. Systemów IT / Administrator
Warszawa
Nr ref.: 417548WD
Zadania:
  • Administrowanie infrastrukturą serwerową (fizyczną i wirtualną) oraz usługową (chmura Microsoft Azure) dla  środowisk deweloperskich i testowych w zakresie:
    • Instalacji, konfiguracji i administrowania środowiskami / usługami oraz zarządzania ich cyklem życia
    • Administrowanie domeną Active Directory, serwerem MS SQL oraz systemami backupu oraz storage
    • Monitorowania, diagnozowania i usuwania awarii podległych środowisk / systemów - obsługa zgłoszeń i wsparcie użytkowników w ramach 2-3 linii wsparcia wewnętrznego
  • Inicjowanie i wdrażanie zmian w zarządzanym środowisku, proponowanie nowych rozwiązań
  • Opracowywanie i aktualizacja dokumentacji technicznej i procedur (język angielski)
  • Implementacja i utrzymywanie wysokiego poziomu zgodności i bezpieczeństwa podległej infrastruktury - dostosowanie do wymaganych dyrektyw m.in. polityka bezpieczeństwa informacji oraz norma ISO27001
  • Wsparcie projektów informatycznych realizowanych przez firmę oraz zespołów projektowych dostarczających oprogramowanie - konsultantów i programistów
  • Współpraca z regionalnymi i globalnymi zespołami wsparcia PwC (język angielski)
Nasze oczekiwania:
  • Wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne;
  • Preferowane doświadczenie na podobnym stanowisku min 2 lata;
  • Bardzo dobra znajomości systemów operacyjnych z rodziny Windows oraz Windows Server;
  • Praktycznej znajomości technologii wirtualizacji Microsoft Hyper V, Active Directory, GPO;
  • Znajomość / doświadczenie w pracy z usługami chmury Microsoft Azure;
  • Dobre zrozumienie działania sieci LAN/WAN/VPN oraz usług DNS, DHCP itp
  • Znajomość języka angielskiego pozwalającego na swobodną, regularną komunikację z zespołami globalnymi PwC oraz pracę z dokumentacją;
  • Zrozumienie procesów wytwarzania oprogramowania SDLC
  • Dobra organizacja pracy, samodzielność i systematyczność w działaniu;
  • Umiejętność samodzielnego przyswajania wiedzy i chęć rozwoju;
  • Otwartość na poszukiwanie rozwiązań;
Mile widziane:
  • Znajomość systemów Linux (Ubuntu/Centos) oraz serwerów aplikacyjnych Apache / Tomcat
  • Znajomość i umiejętność pracy w ramach zasad normy ISO 27001
  • Znajomość Salesforce, Microsoft Dynamics, Atlassian Jira będzie dodatkowym atutem