kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 118495

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych

  • zagrożenie korupcją

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • przygotowuje projekty aktów prawnych w zakresie rejestracji odmian, wytwarzania i oceny materiału siewnego, w tym materiału szkółkarskiego, ochrony prawnej odmian roślin oraz bierze udział w całym procesie legislacyjnym;
  • analizuje oraz konsultuje z innymi urzędami, kompetentnymi jednostkami podległymi oraz organizacjami społeczno-zawodowymi projekty aktów prawnych UE z zakresu spraw dotyczących nasiennictwa, hodowli roślin i ochrony prawnej odmian roślin;
  • rozpatruje zapytania, skargi i wnioski obywateli oraz interpelacje poselskie dotyczące zagadnień z zakresu nasiennictwa i hodowli roślin;
  • bierze udział w pracach związanych z przygotowaniem, prowadzeniem i rozliczaniem programów badawczych, w zakresie kompetencji wydziału;
  • bierze udział w pracach związanych z udzielaniem dopłat do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany i współpracuje z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie wykonywania zadań związanych z udzielaniem tych dopłat;
  • współpracuje z Centralnym Ośrodkiem Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej w zakresie oceny, rejestracji i ochrony prawnej odmian roślin; z Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa w zakresie wytwarzania, oceny i obrotu materiałem siewnym oraz z Polską Izbą Nasienną i innymi organizacjami branżowymi;
  • monitoruje bieżącą sytuację na rynku nasiennym, w tym w zakresie derogacji na dopuszczenie do obrotu materiału siewnego o obniżonej zdolności kiełkowania lub niespełniającego wymagań określonych w dyrektywach UE.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z dziedziny nauk: rolniczych lub o kierunku biologia
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Rok stażu pracy w administracji publicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (poziom co najmniej A1)
  • Znajomość przepisów prawa krajowego i UE w zakresie nasiennictwa (ze szczególnym uwzględnieniem materiału szkółkarskiego)
  • Znajomość ochrony prawnej odmian roślin
  • Znajomość przebiegu procesu legislacyjnego
  • Znajomość organizacji sektora hodowli roślin i nasiennictwa
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Rok doświadczenia w pracy w obszarze hodowli roślin i nasiennictwa
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej
  • Podstawowa znajomość przepisów o finansach publicznych