kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 118733

Warunki pracy

Budynek ul. Senatorska 14

  • budynek Pałac Blanka. Budynek jednopiętrowy, bez podjazdu dla wózków inwalidzkich.
    Na wyposażeniu budynku znajduje się transporter gąsiennicowy typu T09 „ROBY” przeznaczony do transportu po schodach osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim;

  • ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich pomiędzy piętrami, konieczna asysta innego pracownika/opiekuna;

  • udogodnienia dla osób niewidomych: przy wejściu głównym terminal z informacją o obiekcie który zawiera: wypukły plan obiektu (tyflograficzny), system nagłaśniający odczytujący komunikaty, podpisy poszczególnych elementów panelu – brajlowskie, budynek znajduje się w bazie obiektów z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych,  poprzez aplikację YourWay;

  • przy wejściu głównym po lewej stronie na pierwszym stopniu, znajduje się słupek z przyciskiem wzywającym dla osób z niepełnosprawnością ruchową;

  • przemieszczanie się pomiędzy budynkami Ministerstwa Sportu i Turystyki na dystansie od 100 do 1000 m (4-15 min);

  • udogodnienia dla rowerzystów – parking, prysznic.

Budynek ul. Senatorska 12

  • budynek bez podjazdu dla wózków inwalidzkich. Na wyposażeniu budynku znajduje się transporter gąsiennicowy typu T09 „ROBY” przeznaczony do transportu
    po schodach osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim;

  • pomieszczenia służbowe usytuowane na 1 i 2 piętrze budynku – możliwość wjazdu windą;

  • na piętrach udogodnienia dla osób niewidomych: przy wejściu terminal z informacją o obiekcie który zawiera: wypukły plan obiektu (tyflograficzny), system nagłaśniający odczytujący komunikaty, podpisy poszczególnych elementów panelu – brajlowskie, budynek znajduje się, w bazie obiektów z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych,  poprzez aplikację YourWay;

  • przemieszczanie się pomiędzy budynkami Ministerstwa Sportu i Turystyki na dystansie od 100 do 1000 m (4-15 min).

Budynek ul. Marszałkowska 142

  • budynek Centrum Królewska. Budynek 14-kondygnacyjny;

  • pomieszczenia służbowe usytuowane na 2 piętrze budynku – wjazd/zjazd windy;

  • nie występują szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy;

  • swobodny dostęp do obiektu oraz na piętro 2 dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim;

  • brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niedosłyszącym oraz głuchoniemym;

  • praca w pokoju wieloosobowym;

  • praca przy komputerze oraz przy użyciu urządzeń biurowych, np.: kserokopiarka, skaner, niszczarka;

  • udogodnienia dla rowerzystów – parking i szatnie.

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy w zakresie opracowania materiałów planistycznych do projektu ustawy budżetowej oraz projektów planów i planów finansowych w zakresie części 40 – Turystyka, w tym jednostki nadzorowanej przez ministra właściwego ds. turystyki, w układzie tradycyjnym i zadaniowym oraz realizacji planu rzeczowo – finansowego dla części 40, w tym jego zmian, analizowania wnioskowanych przez komórki organizacyjne zmian w zakresie planu rzeczowo – finansowego dla części 40, wstępnej oceny ich poprawności oraz wprowadzenia ich do planu rzeczowo-finansowego; związanym z planowaniem i realizacją zadań w ramach innych środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego ds. turystyki, w tym: w zakresie wydatków na realizację programów finansowanych z udziałem środków Unii Europejskiej.
  • Weryfikuje pod kątem formalnym i rachunkowym dokumenty otrzymywane od komórek organizacyjnych w tym: protokoły zbiorcze rozstrzygające wyniki konkursu bądź naboru wniosków o dofinansowanie lub finansowanie zadań zleconych przez Ministra w ramach dotacji ze środków części 40, jak również części 25, FRKF i FZSdU pod kątem zabezpieczenia środków w planie rzeczowo-finansowym na dany rok budżetowy; ­projekty umów w zakresie przyznanych dotacji ze środków części 40, jak również części 25, FRKF i FZSdU na realizację zadań zleconych przez Ministra dla podmiotów objętych protokołem zbiorczym.
  • Opracowuje, we współpracy z komórkami organizacyjnymi oraz jednostką nadzorowaną, okresowe informacje, analizy i raporty o wykonaniu planu finansowego w zakresie części 40 oraz realizuje zadania w zakresie planowania budżetu zadaniowego w obszarze turystyki.
  • Opiniuje projekty ustaw, rozporządzeń i materiałów na posiedzenia Rządu, przygotowuje projekty odpowiedzi na interpelacje poselskie i senackie.
  • Realizuje zadania w zakresie sprawozdawczości w układzie budżetu zadaniowego w obszarze turystyki.
  • Rejestruje decyzje ministra właściwego do spraw turystyki oraz archiwizuje dokumenty w zakresie właściwym dla stanowiska pracy.
  • Realizuje prace związane z opracowaniem materiałów planistycznych i sprawozdawczych w zakresie Wieloletniego Planu Finansowego Państwa w obszarze turystyki.
  • Prowadzi obsługę Informatycznego Systemu Obsługi Budżetu Państwa Trezor oraz innych systemów informatycznych w ramach planowania i zarządzania projektem/planem finansowym w zakresie dysponenta części (zbiorczo), dysponenta głównego i dysponenta III stopnia oraz dysponenta FRKF i FZSdU.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze finansów
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych wraz z aktami wykonawczymi.
  • Znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
  • Znajomość ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej.
  • Znajomość ustawy o grach hazardowych.
  • Znajomość ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
  • Znajomość ustawy o sporcie.
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej.
  • Kompetencje miękkie: skuteczna komunikacja, myślenie analityczne, dobra organizacja pracy własnej, radzenie sobie z presją czasu.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Kursy lub szkolenia w zakresie finansów publicznych.
  • Znajomość arkusza kalkulacyjnego MS Excel na poziomie średniozaawansowanym.
  • Znajomość systemu TREZOR, aplikacji Trezor BUZA.