kandydatów

Etat Specjalista / Specjalistka ds. Analiz Sieciowych

Firma: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata / kandydatki na stanowisko:

Specjalista / Specjalistka ds. Analiz Sieciowych

Miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna
Nr Ref.: DS/WA/SS/03/23

Podstawowy zakres obowiązków:

  • wykonywanie analiz sieciowych na potrzeby opracowania długo i średnioterminowych planów rozwoju sieci przesyłowej
  • wykonywanie ekspertyz wpływu przyłączanych podmiotów na KSE, na potrzeby wydawania warunków przyłączenia przez OSP
  • wykonywanie analiz dotyczących sieci dystrybucyjnej 110 kV na potrzeby koordynacji jej rozwoju z planowanym rozwojem sieci przesyłowej i sektora wytwarzania w KSE
  • współpraca z OSD przy realizacji wspólnych analiz obejmujących sieć przesyłową i dystrybucyjną 110 kV, jako sieć zamkniętą, na potrzeby koordynacji rozwoju
  • współpraca z operatorami zagranicznych systemów elektroenergetycznych w ramach ENTSO-E
  • przygotowywanie wymaganych danych dotyczących przyszłych uwarunkowań pracy KSE
  • przygotowywanie modeli rozwojowych KSE do obliczeń rozpływów mocy i zwarć umożliwiających wykonywanie analiz sieciowych i ekspertyz przyłączeniowych
  • opracowywanie schematów sieci przesyłowej i 110 kV na potrzeby wykonywanych analiz
  • opiniowanie analiz sieciowych wykonywanych przez zewnętrznych wykonawców w tym weryfikowanie poprawności wykonywanych obliczeń i formułowanych wniosków oraz innej dokumentacji technicznej

Wymagania:

  • kierunkowe wykształcenie wyższe (elektroenergetyka, elektrotechnika lub pokrewne)
  • minimum 5 lat doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1 – Intermediate
  • znajomość oprogramowania do analiz sieciowych: Plans i SCC oraz programu graficznego MS Visio
  • umiejętność formułowania ocen i wyciągania wniosków
  • umiejętność organizacji pracy własnej oraz pracy w zespole
  • umiejętności analityczne
  • rzetelność

Mile widziane:

  • znajomość oprogramowania PSLF, PSSE lub Power Factory

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie
  • czytelne i transparentne warunki zatrudnienia w firmie przewidywalnej biznesowo
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • bogaty pakiet świadczeń socjalnych