kandydatów

Etat Specjalista ds. konfiguracji rynku energii (k/m)

Firma: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. miejsce pracy: Warszawa

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata na stanowisko:

Specjalista ds. konfiguracji rynku energii (k/m)

Miejsce pracy: Warszawa
Nr Ref.: DO/WKR/S/12/22

Podstawowy zakres obowiązków:

  • definiowanie w systemach informatycznych obiektów Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE) i Rynku Bilansującego (RB) oraz konfigurowanie powiązań między nimi
  • definiowanie w systemach informatycznych danych ewidencyjnych oraz konfiguracja powiązań pomiędzy podmiotami i obiektami rynku
  • przygotowywanie załączników do umów o świadczenie usług przesyłania w zakresie uczestnictwa w bilansowaniu systemu
  • udział w testach sprawdzających i akceptacyjnych nowych rozwiązań i usuwanych usterek w aplikacjach Wydziału
  • wykonywanie analiz w zakresie funkcjonowania krajowego mechanizmu bilansowania w celu modyfikacji zasad jego funkcjonowania
  • udział w projektowaniu i wdrażaniu rynkowych zasad zarządzania pracą systemu w zakresie przygotowywania rozwiązań dla złożonych zagadnień rynkowych oraz opracowywania zapisów Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej lub Warunków Dotyczących Bilansowania
  • udział w projektach budowy europejskiego rynku energii elektrycznej.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe II st.: techniczne, matematyczne, fizyczne lub informatyczne
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 – Upper-Intermediate
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • zaangażowanie, motywacja do dalszego rozwoju zawodowego

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie
  • czytelne i transparentne warunki zatrudnienia w firmie przewidywalnej biznesowo
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • bogaty pakiet świadczeń socjalnych