kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Aktywów Państwowych w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Aktywów Państwowych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 119310

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych. Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury). Stres związany z możliwością utraty danych globalnych i funkcjonalności systemu.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca w budynku przy ul. Krucza 36/Wspólna 6,
- miejsce pracy: parter,
- budynek częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wejście do budynku jest utwardzone z wkładem antypoślizgowym, wyposażone w automatyczne drzwi rozsuwne, pochylnię i transporter przyschodowy.
Windy przystosowane do wjazdu wózków inwalidzkich, posiadające przyciski sterujące umożliwiające odczyt w alfabecie Braille’a, sygnalizację dźwiękową oraz niektóre - syntezator mowy. Budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo: korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami, niektóre toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Administruje, koordynuje i zarządza serwerami produkcyjnymi oraz domeną Active Directory w Ministerstwie. Utrzymuje serwer Microsoft Exchange, a także usprawnia systemy Windows Server 2012/2016/2019
  • Realizuje wdrożenia elementów i usług IT, analizuje konfiguracje i dostosowuje rozwiązania do istniejącej struktury IT Ministerstwa. Sprawuje nadzór, kontrolę merytoryczną i koordynuje działania nad wdrożeniami wykonywanymi zasobami własnymi, jak i firm zewnętrznych
  • Współpracuje z Administratorami Systemów Informatycznych w zakresie utrzymania i eksploatacji funkcjonujących w Ministerstwie systemów informatycznych
  • Projektuje i administruje systemem monitoringu zagrożeń i powiadamiania. Monitoruje i sprawuje nadzór nad bezpieczeństwem systemów informatycznych Ministerstwa, prowadzi kontrolę antywirusową/antywłamaniową i realizuje analizę logów systemowych
  • Archiwizuje i prowadzi nadzór nad polityką archiwizacji zasobów danych IT, konfiguracji oraz logów systemowych na wydzielonych systemach, bądź nośnikach. Prowadzi wykaz użytkowników identyfikowanych na serwerach oraz rejestruje uprawnienia
  • Opracowuje i analizuje dokumentację techniczną, raporty, procedury systemowe i instrukcje działania dla kadry i obsługi IT
  • Administruje systemami poczty Exchange oraz bazami Lotus Notes, w celu utrzymania i zapewnienia rozwoju aplikacji informatycznych Ministerstwa. Bierze udział w opracowywaniu wytycznych w zakresie rozwoju systemów informatycznych Ministerstwa
  • Bierze udział w pracach komisji przetargowych i zespołów negocjacyjnych w postępowaniach o udzielanie zamówień publicznych z zakresu właściwości Wydziału, w tym przygotowuje zapisy specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz postanowienia projektów umów

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie zarządzania zasobami IT i administrowania systemami informatycznymi
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa w zakresie dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość systemów operacyjnych
  • Znajomość budowy, konfiguracji i zabezpieczeń sieci komputerowych
  • Znajomość budowy komputera
  • Znajomość ustawy – Prawo zamówień publicznych
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej w tym służby cywilnej
  • Umiejętność administrowania systemami poczty Exchange oraz bazami Lotus Notes
  • Umiejętności interpersonalne: pracy w zespole, komunikatywność, umiejętność analitycznego myślenia, rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość różnych typów baz danych m.in. MSSQL, MySQL, a także umiejętność ich obsługi
  • Znajomość rozwiązań opartych na Open Source
  • Znajomość zabezpieczeń antyspamowych i antywirusowych