kandydatów

Etat Starszy Specjalista ds. wdrożeń w projekcie OIRE (k/m)

Firma: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata na stanowisko:

Starszy Specjalista ds. wdrożeń w projekcie OIRE (k/m)

Miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna
Nr Ref.: BE/WS/SS/04/23

Twój zakres obowiązków:
  • opracowywanie oraz uzgadnianie wymagań funkcjonalnych, niefunkcjonalnych oraz technicznych dla Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii (CSIRE)
  • wdrażanie zmian funkcjonalnych oraz procesowych w CSIRE w pełnym cyklu życia oprogramowania
  • współpraca z wykonawcami CSIRE – w zakresie budowy i wprowadzania rozszerzeń do tego systemu – oraz odbieranie zrealizowanych prac
  • opracowywanie procedur oraz regulacji dotyczących uruchamiania oraz aktualizacji CSIRE
Nasze wymagania:
  • wykształcenie wyższe o kierunku zarządzanie, energetyka, IT lub podobne
  • co najmniej 3 lata doświadczenia w opracowywaniu i uzgadnianiu wymagań dla systemów IT
  • co najmniej 3 lata doświadczenia w prowadzeniu testów i odbiorów systemów IT lub ich elementów
  • umiejętność prowadzenia szkoleń
  • zaawansowana znajomość pakietu MS Office
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 – Upper-Intermediate
  • umiejętności: analitycznego myślenia, negocjacyjne, kreatywnego rozwiązywania problemów, pracy w zespole oraz komunikatywność
Mile widziane:
  • znajomość podstawowych zasad funkcjonowania detalicznego rynku energii elektrycznej oraz powiązanych z nim przepisów
  • znajomość narzędzia Enterprise Architect
  • umiejętność pisania makr w MS Excel (znajomość VBA) lub skryptów Python/R
Co oferujemy?
  • atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie
  • czytelne i transparentne warunki zatrudnienia w firmie przewidywalnej biznesowo
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • bogaty pakiet świadczeń socjalnych

Projekt Operatora Informacji Rynku Energii (OIRE)

W myśl ustawy z dnia 20 maja 2021 r. o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2021 r. poz. 1093) Polskie Sieci Elektroenergetyczne zostały wyznaczone do pełnienia funkcji Operatora Informacji Rynku Energii (OIRE).

Celem działalności OIRE jest utworzenie i nadzorowanie Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii (CSIRE).

W CSIRE będą gromadzone oraz przetwarzane dane niezbędne między innymi do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, czy też dokonywania rozliczeń za jej sprzedaż oraz dostarczanie. Dzięki ujednoliceniu standardów informacji przetwarzanych w CSIRE, procesy zachodzące na detalicznym rynku energii elektrycznej w Polsce zostaną znacznie usprawnione i przyspieszone.

Więcej informacji na stronie: https://www.pse.pl/oire/aktualnosci