kandydatów

Etat Starszy Specjalista ds. wytwórców (k/m)

Firma: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydatów na stanowisko:

Starszy Specjalista ds. wytwórców (k/m)

Miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna
Nr Ref.: DP/WW/SS/04/23

Twój zakres obowiązków:

1. Prowadzenie działań zapewniające umowne zabezpieczenie interesów PSE w ramach świadczonych usług przesyłania i usługi udostępniania KSE, w tym m.in.:

  • zawieranie stosownych umów,
  • współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi PSE oraz Partnerami Biznesowymi Spółki,
  • monitorowanie zawartych umów i prowadzenie obsługi Partnerów Biznesowych Spółki,
  • aktualizowanie zawartych umów zgodnie z przyjętym sposobem postępowania,
  • współpracowanie w zakresie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

2. Uczestniczenie w działaniach mających na celu umowne uregulowanie współpracy z Partnerami Biznesowymi PSE, w tym m.in.:

  • obsługa procesu zawierania umów z przyszłymi uczestnikami rynku bilansującego,
  • opracowywanie indywidualnych projektów umów,
  • wdrażanie Partnerów Biznesowych PSE w zagadnienia związane z zawarciem umów, funkcjonowaniem rynku bilansujacego, zabezpieczeniem należytego wykonania umowy.

3. Uczestniczenie w działaniach mających na celu pozyskanie przez OSP usług systemowych, w tym:

  • udział w opracowywaniu warunków świadczenia usług systemowych,
  • analizowanie rynku w zakresie możliwości pozyskania usług systemowych,
  • opracowywanie  zapotrzebowań wraz z szacunkowymi wartościami zamówień,
  • udział w negocjacjach umów o świadczenie usług systemowych,
  • prowadzenie obsługi zawartych umów o świadczenie usłiug systemowych.

4. Prowadzenie rozliczenia nierynkowej redukcji źródeł OZE.
5. Prowadzenie rozliczeń wynikających z przesuwania remontów u wytwórców.
6. Opiniowanie warunków przyłączenia i umów o przyłączenie do sieci przesyłowej.
7. Uczestniczenie w opracowywaniu i dokonywaniu zmian zapisów IRiESP i WDB.

Nasze wymagania:
  • wykształcenie wyższe - co najmniej I stopień na kierunku elektroenergetyka,
  • minimum rok doświadczenia zawodowego,
  • znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B1 - Intermediate,
  • umiejętność przystosowywania się do zmiennych uwarunkowań funkcjonowania na rynku energii, w tym do zmieniających się regulacji prawnych,
  • samodzielna selekcja otrzymywanych informacji, w celu reagowania na najistotniejsze informacje z punktu widzenia interesów PSE,
  • umiejętności komunikacyjne,
  • prawidłowa identyfikacja problemów i potrzeb klienta,
  • umiejętność określania priorytetów,
  • umiejętność syntetycznego myślenia.
Co oferujemy?
  • atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie,
  • czytelne i transparentne warunki zatrudnienia w firmie przewidywalnej biznesowo,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • bogaty pakiet świadczeń socjalnych.