kandydatów

Etat Referendarz

Firma: Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 120029

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe - wyjazdy i wystąpienia związane z pracami grup roboczych w tematyce zrównoważonego finansowania - kilka razy w roku

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/warunki-pracy

Zakres zadań

  • Prowadzi analizy (m.in. społeczno-gospodarcze i terytorialne, na potrzeby przygotowania dokumentów strategicznych, polityk, programów w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym w szczególności finansowania zrównoważonego rozwoju oraz projektowania rozwiązań sprzyjających upowszechnieniu tematyki zrównoważonego finansowania wśród podmiotów gospodarczych).
  • Przygotowuje materiały informacyjne, publikacje i materiały informacyjne dot. finansowania zrównoważonego rozwoju, raportowania pozafinansowego, czynników ESG (tj. środowiskowych (z ang. environmental), społecznej odpowiedzialności (z ang. social responsibility) oraz ładu korporacyjnego (z ang. corporate governance) oraz celów zrównoważonego rozwoju.
  • Prowadzi obsługę udziału przedstawicieli Ministerstwa w spotkaniach i posiedzeniach krajowych/ międzynarodowych (przygotowuje i uzgadniania dokumenty prezentujące stanowisko Ministerstwa, instrukcje/ materiały dla przedstawicieli Ministerstwa, uczestniczy w spotkaniach i posiedzeniach, przygotowuje/uzgadnia dokumenty podsumowujące).

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Wiedza z zakresu współpracy międzynarodowej
  • Znajomość problematyki polityki rozwoju, w tym kwestii zrównoważonego rozwoju
  • Umiejętność obsługi MS Office: Word, Excel
  • Umiejętność syntetycznego ujmowania wniosków i jasnego redagowania informacji
  • Myślenie analityczne, w tym umiejętność dokonywania analiz i ocen zjawisk ekonomicznych
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Doświadczenie zawodowe w obszarze polityki społeczno-gospodarczej lub środowiskowej lub współpracy międzynarodowej