kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 120224

Warunki pracy

Praca na stanowisku może wiązać się z  permanentną obsługą klientów zewnętrznych. Praca na stanowiskun wiążę się z dostępem do dokumentów z klauzulą "zastrzeżone".

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska opisane jest pod adresem https://www.gov.pl/web/premier/Informacja-o-dostepnosci-KPRM-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami

Zakres zadań

  • Opracowuje, na podstawie merytorycznych stanowisk właściwych komórek organizacyjnych KPRM, projekty dokumentów rządowych inicjowanych przez Kierownictwo KPRM oraz projekty aktów wewnętrznych Kierownictwa KPRM.
  • Opiniuje projekty dokumentów rządowych w ramach rządowego procesu legislacyjnego i wykonuje obsługę legislacyjną Szefa Kancelarii, Prezesa Rady Ministrów w zakresie dotyczącym projektów dokumentów rządowych podlegających uzgodnieniom międzyresortowym oraz opiniuje projekty stanowisk Rządu do projektów inicjowanych przez Prezydenta RP, posłów, Senat RP, projektów inicjatyw obywatelskich w ramach uzgodnień międzyresortowych i Stałego Komitetu Rady Ministrów.
  • Przygotowuje projekty opinii prawnych dla Kierownictwa KPRM, komórek organizacyjnych KPRM lub podmiotów zewnętrznych w sprawach zleconych przez Kierownictwo Departamentu oraz ocenia pod względem prawnym i formalnym dokumenty przygotowywane przez właściwe merytorycznie komórki organizacyjne.
  • Przygotowuje projekty rozstrzygnięć Prezesa Rady Ministrów wydawane na podstawie innych ustaw w sprawach zleconych przez Kierownictwo Departamentu, w tym w zakresie rozstrzygania przez Prezesa Rady Ministrów sporów o właściwość.
  • Bierze udział w konferencjach uzgodnieniowych organizowanych przez KPRM lub ministerstwa, komisjach prawniczych organizowanych przez RCL, a także komisjach sejmowych i senackich wspólnie z Szefem KPRM oraz Kierownictwem Departamentu,
  • Wykonuje obsługę prawną w zakresie rozstrzygnięć wydawanych przez organy obsługiwane przez KPRM oraz opiniuje i współpracuje z komórkami organizacyjnymi przy tworzeniu projektów dokumentów zawierających stanowisko prawne Prezesa Rady Ministrów, Szefa KPRM, Szefa Służby Cywilnej i Dyrektora Generalnego.
  • Opiniuje i przygotowuje projekty upoważnień i pełnomocnictw pod kątem ich poprawności prawnej i formalnej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • powyżej 1,5 roku doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych doświadczenia w zakresie związanym z obsługą prawną
  • Wiedza z zakresu: prawa i postępowania administracyjnego, służby cywilnej oraz zasad funkcjonowania administracji publicznej, procesu legislacyjnego, przepisów dotyczących ochrony informacji niejawnych, przepisów i orzecznictwa dotyczących dostępu do informacji publicznej
  • Posiadanie umiejętności w zakresie: interpretowania i stosowania prawa w praktyce oraz redagowania tekstów
  • Posiadanie kompetencji miękkich: myślenie analityczne, komunikacja, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub języka urzędowego Unii Europejskiej na poziomie B2
  • Posiadanie przeszkolenia w zakresie: prawa i postępowanie administracyjne, ochrony danych osobowych, ochrony informacji niejawnych, służby cywilna, prawa konstytucyjnego
  • Posiadanie aplikacji legislacyjnej