kandydatów

Etat Radca prawny

Firma: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca prawny
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 120385

Warunki pracy

Budynek przy ul. Stefana Batorego 5:

Wejście do budynku od strony ul. Rakowieckiej 2a w Warszawie (Biuro Przepustek) wyposażone w windę zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych.

Wejście do budynku przy ul. Stefana Batorego 5 wyposażone w podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szerokość ciągów komunikacyjnych i drzwi wewnętrznych dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz budynku znajdują się windy ułatwiające poruszanie się,

Na parterze i piętrach: I, II, III i IV  (z pięciu pięter budynku) znajdują się łazienki dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Warunki dotyczące charakteru pracy:

  • praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Zakres zadań

  • Opracowuje stanowiska i opinie prawne, w tym w sprawach toczących się przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Trybunałem EFTA.
  • Opiniuje i opracowuje projekty rozstrzygnięć wydawanych w toku postępowań administracyjnych.
  • Wykonuje zastępstwo procesowe Ministra w postępowaniach przed sądami
  • Sporządza środki zaskarżenia w postępowaniu sądowo-administracyjnym
  • Opracowuje wkład do raportów międzynarodowych w zakresie prawa i procedur migracyjnych i praw człowieka.
  • Reprezentuje departament i resort na zewnątrz, w tym w związku z uczestnictwem w pracach gremiów pod auspicjami organizacji międzynarodowych, w zakresie właściwości departamentu i resortu.
  • Opracowuje informacje, notatki problemowe, raporty i analizy dotyczące problematyki odpowiadającej zadaniom Wydziału.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Ukończenie aplikacji radcowskiej.
  • Wpis na listę radców prawnych.
  • Powyżej 2 lat doświadczenia zawodowego w świadczeniu profesjonalnej pomocy prawnej.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1.
  • Znajomość postępowania administracyjnego i sądowo-administracyjnego, znajomość krajowego prawa o cudzoziemcach, europejskiego prawa migracyjnego, praw człowieka.
  • Umiejętność myślenia analitycznego, kreatywność, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów, umiejętność współpracy, skutecznego komunikowania się, rzetelność, gotowość do doskonalenia zawodowego.
  • Wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych lub posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne”.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Powyżej 1 roku doświadczenia zawodowego w obszarze migracji.
  • Powyżej 1 roku doświadczenia zawodowego w administracji.
  • Znajomość innego urzędowego języka UE na poziomie komunikatywnym

Pozostałe oferty pracy w firmie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
w firmie: , Wybierz

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 08-05-2023
Wyświetleń: 47