kandydatów

Etat Podreferendarz

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Podreferendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 120235

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • zagrożenie korupcją

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np.: obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym, budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • współpracuje przy wdrażaniu i realizacji operacji typu „Scalanie gruntów” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz interwencji „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym” w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027;
  • uczestniczy przy opracowaniu i uzgadnianiu projektów aktów prawnych oraz przygotowuje propozycje ich zmian w sprawie warunków i trybu przyznawania pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027 z zakresu scaleń gruntów;
  • uczestniczy w szkoleniach i konferencjach oraz przygotowywanych przez departament akcjach o charakterze informacyjnym, popularyzacyjnym i szkoleniowym;
  • rozpatruje odwołania, skargi i zażalenia od decyzji organów administracji publicznej w sprawach dotyczących scaleń i wymian gruntów oraz opracowuje projekty decyzji (postanowień) Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi jako organu wyższego stopnia lub organu naczelnego;
  • współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa w celu opiniowania projektów aktów prawnych wpływających do Departamentu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość zagadnień z zakresu scalania i wymiany gruntów
  • Znajomość zagadnień z zakresu prawa geodezyjno-kartograficznego
  • Znajomość zagadnień z zakresu prawa administracyjnego i wybranych zagadnień prawa cywilnego
  • Znajomość zagadnień z zakresu rozwoju obszarów wiejskich
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w prowadzeniu spraw administracyjnych w zakresie gospodarki nieruchomościami, w tym scaleń gruntów, ewidencji gruntów i budynków
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność stosowania przepisów prawa w praktyce
  • Komunikatywność