kandydatów

Etat Data Scientist (k/m)

Firma: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata / kandydatki na stanowisko:

Data Scientist (k/m)

Miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna
Nr Ref.: BR/WAI/SS/05/23

Podstawowy zakres obowiązków:

  • udział w opracowywaniu, implementacji oraz testowaniu rozwiązań analitycznych oraz utrzymanie i rozwój istniejących narzędzi analitycznych
  • przeprowadzanie analiz ilościowych / statystycznych oraz obliczeń, wymagających wykorzystania języków programowania (przede wszystkim R / Python)
  • tworzenie raportów i prezentacji, podsumowujących wykonane prace analityczne
  • tworzenie i utrzymanie dokumentacji kodu oraz dokumentacji opisowej projektowanych rozwiązań
  • rozwijanie i utrzymywanie wspólnego repozytorium kodu, opartego na technologii Gitlab, zgodnie ze standardami i metodyką Biura
  • udział we wdrażaniu produkcyjnym opracowanych narzędzi i modeli
  • projektowanie i implementacja dashboardów (PowerBI, Tableau) oraz narzędzi do automatyzacji przetwarzania, analizy i wizualizacji danych (m. in. Shiny, plotly, ggplot, geoplotlib)
  • przeprowadzanie testów użyteczności nowych narzędzi i rozwiązań analitycznych
  • współpraca i walidacja prac wykonawców zewnętrznych, tworzących rozwiązania analityczne

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe bądź ostatni rok studiów (preferowane kierunki ścisłe, np.: ekonometria i informatyka, metody ilościowe w ekonomii, matematyka, fizyka oraz kierunki związane z data science)
  • praktyczna znajomość co najmniej jednego z wymienionych języków programowania: R, Python
  • wysoki poziom umiejętności analitycznych
  • umiejętność pracy w zespole
  • preferowana praktyczna znajomość metod zaawansowanej analizy danych (m.in. metod probabilistycznych, optymalizacji matematycznej, analizy szeregów czasowych, algorytmów klasyfikacyjnych, ML)

Mile widziane:

  • kilkuletnie doświadczenie w dziedzinie data science/ prognozowania/ modelowania matematycznego

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający czytelny system premiowy
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy
  • pakiet benefitów pozapłacowych, m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta multisport, dodatkowe świadczenia w ramach ZFŚS
  • dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka - 14 sierpnia