kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Komenda Główna Policji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Komenda Główna Policji w Warszawie
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 120539

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,

  • praca terminowa pod presją czasu i stresu,

  • praca wymagająca dyspozycyjności w okresach sprawozdawczych oraz gdy zachodzi konieczność sporządzenia informacji w krótkim przedziale czasowym.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne i sztuczne oświetlenie,

  • wymuszona  pozycja ciała,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,

  • przy wejściu do budynku brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami, w budynku znajduje się winda.

Zakres zadań

  • Monitoruje prawidłowość funkcjonowania modułu finansowo-księgowego w systemie informatycznym SWOP dla potrzeb jednostek Policji oraz udziela pomocy instruktażowej w tym zakresie, a także opracowuje założenia do modyfikacji oprogramowania w związku ze zmianami przepisów z zakresu rachunkowości
  • Koordynuje oraz udziela merytorycznego wsparcia w zakresie sporządzania jednostkowych sprawozdań i analiz dotyczących wydatków inwestycyjnych oraz sporządza łączną sprawozdawczość w zakresie wydatków inwestycyjnych Policji, ponadto inicjuje, a także monitoruje pozyskiwanie z jednostek Policji informacji, danych analitycznych, organizuje przetwarzanie tych danych w zbiorcze: zestawienia, informacje, analizy finansowe
  • Zastępuje Naczelnika Wydziału w przypadku jego nieobecności poprzez nadzorowanie oraz koordynowanie realizowanych zadań Wydziału
  • Analizuje i weryfikuje dane zawarte w jednostkowych sprawozdaniach budżetowych z wykonania wydatków budżetowych podległych dysponentów środków budżetu państwa
  • Opiniuje projekty aktów prawnych powszechnie obowiązujących i wewnętrznych jednostki dotyczących finansów publicznych i rachunkowości
  • Koordynuje sporządzanie kwartalnych i rocznych ocen wykonania budżetu we wszystkich jednostkach organizacyjnych Policji, analizuje, kumuluje i ujednolica zebrane informacje
  • Inicjuje i monitoruje opracowanie wytycznych w zakresie gospodarki finansowej, udziela informacji i wyjaśnień w zakresie interpretacji przepisów dotyczących gospodarki finansowej jednostkom Policji
  • Interpretuje przepisy i udziela merytorycznego wsparcia jednostkom w celu stosowania jednolitych zasad ewidencji, przetwarzania i sprawozdania z działalności finansowo-rachunkowej jednostek Policji

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne (lub na kierunku pokrewnym –finanse, rachunkowość) lub wyższe oraz studia podyplomowe z zakresu ekonomii (lub na kierunku pokrewnym – finanse, rachunkowość)
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego 5 lat w pracy w komórkach ekonomiczno-finansowych jednostek sektora finansów publicznych
  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Biegła znajomość przepisów prawa w zakresie finansów publicznych i rachunkowości
  • Znajomość systemu informatycznego Ministerstwa Finansów TREZOR, aplikacji BUZA, e-PUAP, oraz systemu finansowo-księgowego
  • Umiejętność interpretacji przepisów i ich stosowania w praktyce
  • Umiejętność obsługi komputera (znajomość np. arkusza kalkulacyjnego Excel)
  • Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Umiejętność działania w sytuacjach nieprzewidywalnych i stresowych
  • Umiejętność strategicznego myślenia
  • Umiejętność negocjacji
  • Umiejętność dzielenia się wiedzą oraz informacjami
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność konstruowania wniosków
  • Kreatywność
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość przepisów z zakresu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości
  • Przeszkolenie z zakresu biegłej obsługi komputera i znajomośi pakietu MS Office