kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 120965

Warunki pracy

Warunki pracy:

  • praca biurowa w siedzibie urzędu,

  • użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, skaner).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • wejście do budynku NDAP jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością - brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową,

  • brak windy,

  • stanowisko pracy usytuowane jest na I piętrze budynku,

  • pomieszczenie sanitarne dostosowane do potrzeb osób z niepełnoprawnością znajduje się na parterze budynku, co powoduje konieczność pokonywania schodów oraz otwierania drzwi z samozamykaczami,

  • stanowisko pracy jest wyposażone w monitor ekranowy - czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy, z naturalnym i sztucznym oświetleniem.

Zakres zadań

  • Przygotowuje dokumentację dot. zakresu prac – opis przedmiotu zamówienia oraz kryteriów selekcji i oceny ofert do postępowań przetargowych w zakresie realizacji inwestycji.
  • Weryfikuje kalkulacje kosztów przedsięwzięć inwestycyjnych oraz harmonogramów programów inwestycyjnych.
  • Przygotowuje dokumenty planistyczne i aplikacyjne do realizowanych przez sieć Archiwów Państwowych przedsięwzięć finansowanych z programów wieloletnich lub innych źródeł zewnętrznych.
  • Analizuje ryzyko i przygotowuje analizy w zakresie wykonania i harmonogramów realizowanych projektów.
  • Przygotowuje dokumentów w zakresie norm, wytycznych, procedur w zakresie zadań komórki organizacyjnej. Opiniuje dokumenty procedowane przez inne komórki organizacyjne oraz dokumenty zewnętrzne w zakresie działania komórki organizacyjnej.
  • Analizuje dane oraz sprawozdania przedstawiane przez Archiwa Państwowe w celu prowadzenia właściwego nadzoru w zakresie kontroli wydatkowania środków i kontroli zarządczej. Przygotowuje materiały dla potrzeb instytucji kontrolnych i innych organów w zakresie działania komórki organizacyjnej.
  • Opracowuje zestawienia zbiorcze danych z Archiwów Państwowych i Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w przygotowywaniu dokumentacji przetargowej na realizację prac inwestycyjnych – siwz, lub przygotowywaniu programów inwestycyjnych lub ich weryfikacji lub weryfikacji projektów budowlanych lub dokumentacji wykonawczej.
  • Znajomość zasad ustawy o finansach publicznych i rozporządzeń wykonawczych
  • Podstawowa znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej - podstawy
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności Word i Excel
  • Znajomość ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach
  • Umiejętność formułowania wniosków i argumentacji przedstawionych analiz
  • Umiejętność analizy danych
  • Znajomość zagadnień z obszaru inwestycji i remontów
  • Przeszkolenie w zakresie gospodarki finansowej, planowania i sprawozdawczości w jednostce sektora finansów publicznych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie kontroli zarządczej
  • Przeszkolenie w zakresie analizy ryzyk
  • Umiejętność współpracy
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawa
  • Znajomość narzędzi w zarządzania projektami oraz znajomość zasad funkcjonowania i wdrażania funduszy europejskich
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym B1