kandydatów

Etat Główny księgowy

Firma: Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie
Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny księgowy
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 120911

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: - praca w siedzibie Inspektoratu. - kontakt z klientami zewnętrznymi urzędu. Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: - stanowisko pracy znajduje się w pokoju wieloosobowym na pierwszym piętrze; wyposażone w komputer z oprogramowaniem, - w budynku znajduje się dźwig platformowy umożliwiający dostęp na I piętro osobom niepełnosprawnym.

Zakres zadań

  • zapewnia prawidłowe funkcjonowanie jednostki w zakresie finansowo-księgowym;
  • sporządza plany finansowe jednostki, w podziale na paragrafy i zadania, dokonuje niezbędnych zmian w planie w porozumieniu z kierownikiem jednostki;
  • prowadzi pełną księgowość syntetyczną i analityczną, na podstawie obowiązujących przepisów prawa , z uwzględnieniem budżetu jednostki w układzie zadaniowym;
  • dysponuje środkami budżetowymi zgodnie z planem finansowym jednostki,także z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych;
  • sporządza sprawozdania budżetowe i finansowe, prowadzi sprawozdawczości GUS, PFRON, KPRM;
  • obsługuje programy bankowości elektronicznej oraz programy księgowo-płacowe;
  • prawidłowo i terminowo rozlicza należności i zobowiązania pieniężne,w tym także listy płac.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie ekonomiczne lub wyższe zgodne z art. 54 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U.2022.0.1634 t.j.)
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 lat doświadczenia zawodowego przy wykształceniu średnim lub przy wykształceniu wyższym 3 lata w księgowości sektora finansów publicznych,
  • spełnienie wymagań dla głównego księgowego określonych w art. 54 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U.2022.0.1634 t.j.)
  • znajomość ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, ubezpieczeniach społecznych, ustaw podatkowych,
  • znajomość przepisów o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych,
  • znajomość obsługi bankowości elektronicznej NBP oraz programów księgowo-płacowych,
  • znajomość zasad gospodarowania środkami publicznymi,
  • znajomość programu Płatnik, Trezor
  • biegła obsługa komputera, pakietu MS OFFICE
  • sumienność, dokładność, rzetelność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość obsługi programu SoftHard,
  • znajomość zasad rozliczania budżetu zadaniowego (aplikacja BUZA),
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność pracy w zespole.