kandydatów

Etat Pionki- starszy referent

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu miejsce pracy: Pionki

Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu
Pionki- starszy referent
Miejsce pracy: Pionki
Numer: StPr/23/1148
OBOWIĄZKI:
- Rozliczanie czasu pracy pracowników administracji i obsługi.- Sporządzanie zaświadczeń o wysokości zarobków dla pracowników.- Sporządzanie i wydawanie zaświadczeń o wynagrodzeniach dla celów ustalenia emerytur, rent, kapitału początkowego.- Sporządzanie list płac dla pracownków pedagogicznych oraz pracowników administracji i obsługi, zgodnie z aktualnymi umowami o pracę/ aktami mianowania i obowiązującymi przepisami.- Naliczanie wypłat wynagrodzeń za czas niezdolności do pracy oraz zasiłków chorobowych, opiekuńczych, macierzyńskich, rodzicielskich zgodnie z obowiązujacymi przepisami i zgromadzo ną dokumentacją.- Sporządzanie wypłat nagród, odpraw emerytalnych, rentowych, ekwiwalentów za urlop, dodatkowego wynagrodzenia rocznego, świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i innych świadczeń dla pracowników.- Prowadzenie kart wynagrodzeń, kart zasiłkowych, kart podatkowych.- Sporządzanie list płac w systemie VULCAN, prowadzenie rejestru list płac, terminowa wypłata wynagrodzeń.- Wydawanie pasków płacowych pracownikom nie wyłączając formy elektronicznej.- Prowadzenie rejestru i rozliczanie zleceń.- Naliczanie składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i Fundusz Pracy oraz sporządzanie dokumentacji w tym zakresie w programie Płatnik oraz przesyłanie elektronicznie do ZUS dokumentów zgłoszeniowych przyjętych i zwalnianych pracowników (m.on. ZUS ZUA, ZWUA, ZIUA), comiesięcznych dokentów rozliczeniowych (ZUS DRA, RPA, RCA, RSA), ewidencji materiałów biurowych, ewidencji odzieży ochronnej.- Naliczanie miesięcznych zaliczek podatku dochodowego od osób fizycznych, sporządzanie deklaracji i informacji podatkowych (PIT- 11, PIT- 40, PIT- 4R).- Sporządzanie przelewów w elektronicznym systemie bankowym.- Sporządzanie sprawozdań statystycznych GUS Z- 03, Z- 06 dotyczących wynagrodzeń.- Sporządzanie wszelkich informacji płacowych niezbędnych dla celów planowania i sprawozdawczości.- Współpraca z innymi pracownikami szkoły w zakresie wprowadzania danych do Systemu Informacji Oświatowych.- Współpraca z organem prowadzącym w zakresie spraw płacowych.- Przestrzeganie przepisów regulaminu pracy, BHP, przeciwpożarowych, o ochronie tajemnicy państwowej i służbowej, o ochronie danych osobowych.- Współpraca z Komisją Inwentaryzacyjną podczas inwentaryzacji majątku szkolnego.- Przestrzeganie ustalonej oragnizacji i porządku w procesie pracy tj.: terminowe przygotowywanie list płac do wglądu gł. księgowej, informowanie gł. ksiegowej o zaistniałych nieprawidłowościach w ramach naliczania wynagrodzeń pracownikom tj. dokonywanie korekt na listach płac.- Archiwizacja dokumentów w zakresie prowadzonych spraw.- Prowadzenie kasy zapomogowo- pożyczkowej oraz niezbędnej dokemnetacji związanej z tą działalnością.- Prowadzenie ZFŚS oraz niezbędnej dokumentacji związanej z działalnością funduszu.- Prowadzenie kartotek żywieniowych oraz kartotek pobytu w Internacie młodzieży oraz rozliczanie finansowe kwaterunku i żywienia.- Udzielanie informacji pracownikom w zakresie prowadzenia spraw.- Odpowiedzialność za skutki finansowe i prawne podjęctych przez siebie decyzji.- Wykonywanie innych czynności zleconych przez dyrektora szkoły, wynikających z potrzeb placówki.Prowadzenie spraw kadrowych administracji i obsługi:- sprawy związane z nawiązywaniem i rozwiązywaniem stosunku pracy,- ustalanie prawa do urlopu wypoczynkowego, nagrody jubileuszowej, dodatku za wysługę lat, odprawy emerytalnej,- prowadzenie akt osobowych,- prowadzenie ewidencji czasu pracy,- wydawanie skierowań na badania profilaktyczne i kontrolowanie terminów ważności tych badań,- kompletowanie dokumentów do emerytury i renty,- prowadzenie sprawozdawczości dot. spraw kadrowych,- pisanie pism związanych ze zmianą wynagrodzenia, dodatków itd.,- opracowywanie regulaminów okreslających prawa i obowiązki pracowników.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), administracyjne
Uprawnienia: obsługa komputera - excel, word
Uprawnienia: "OBSŁUGA PROGRAMU PŁATNIK"

Miejsce pracy:

Pionki

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 4 000 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu